Blog z MS 20: Petr Kváča – turnaj pohledem brankářské trojky

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

Montreal – Příležitosti v zápase se zřejmě nedočká, je gólmanem číslo tři. Petr Kváča přesto na juniorském mistrovství světa v Montrealu a Torontu září štěstím – váží si, že může být součástí velké akce.

Nový fanshop

Jsem sice brankářská trojka, turnaj si ale neskutečně užívám i tak. Mistrovství je skvělá podívaná, prostě nejlepší hokej juniorů na světě.

Nevím, jestli je to přímo splněný sen, je ale krásné trénovat a mít národní znak na hrudi. Jsem rád, že jsem se sem podíval, že tu s kluky můžu být a zažívám super náladu.

Oproti Kubovi Škarkovi a Danu Vladařovi mám víc tréninkových jednotek. Takže když kluci po obědě odpočívají, aby byli na zápasy ve stoprocentní kondici, zajdu si do posilovny nebo s trenérem gólmanů Martinem Láskou znovu na led. Beru to jako malé soustředění do další fáze sezony.

„Když kluci po obědě odpočívají, zajdu si do posilovny nebo znovu na led."

Zápasy sleduji z tribuny. Prožívám je hodně. Vím, že s nimi nemůžu nic udělat, ale chci vyhrát. Snažím se tak kluky co nejvíce podporovat, aby měli pohodu.

Třeba s Danem Vladařem od začátku kempu blbneme na trénincích a pereme se. Dan je obecně velký vtipálek.

Do hrátek se zapojují všichni. Říká se, že český humor je nejlepší, asi je to pravda. Nálada v kabině je totiž super. Táhneme za jeden provaz – bylo to vidět i v zápase se Švýcarskem, když se kluci na střídačce zvedli a vyrovnali.

S Kubou Škarkem se občas dobíráme. On chytá za Jihlavu, já za Motor, takže nějaké škádlení ohledně postavení v tabulce proběhlo. Vše je ve srandě, jsme rádi, že jsme se sem z první ligy dostali.

Na pokoji jsem s Danem Kurovským. Zatím super, žádné manželské hádky. Hodně času trávím v posilovně, na hotelu máme také vířivku nebo se jdeme s kluky projít a sednout si na kafe. Je potřeba trošku vypustit hokej, protože je toho hodně a jsme tu dlouho.

V Montrealu i v Kanadě jsem poprvé. Už jsem z města viděl docela dost, strašně se mi tu líbí. Určitě domů něco přivezu, nějaké suvenýry a javorové sirupy. Člověk už se sem třeba nikdy nepodívá.

Strava je tu trochu odlišná. Bylo to vidět hlavně na naší snídani na hotelu. Už jsme si to srovnali a řekli si, co bychom chtěli. Ze začátku jsme mívali třeba slaninu, což jsme moc nemuseli, teď už je to víc dietnější.

„Říká se, že český humor je nejlepší, asi je to pravda. Nálada v kabině je totiž super."

V zámoří jsem od 7. prosince, byl jsem ještě s devatenáctkou v Bonnyville.

A pak přišla nominace na juniory. Na oslavy nebyl čas, hned jsme sem letěli, abychom kluky doplnili.

I když jsem poprvé nebyl na Vánoce doma, vůbec mi to nevadilo. Je tu super parta a Štědrý den jsme si užili. Byla sranda. Dali jsme si dárky – vymýšleli jsme takové srandičky, abychom odlehčili dálku od domova. Já jsem dostal růžové ponožky, ale nevím proč a jak to bylo myšleno. Co jsem komu dával já, bych si radši nechal pro sebe. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz