Blesková výměna útočníků: Piráti získali Svobodu, do Dynama jde Skokan

Foto: hcdynamo.cz

Letošní Tipsport extraliga zatím nenabídla výraznější pohyb hráčů, zajímavou výměnu teď hlásí Piráti a Dynamo. Do Chomutova míří zkušený útočník Tomáš Svoboda, opačným směrem se stěhuje slovenský bojovník Dávid Skokan. V obou případech jde o hostování do konce sezony.

NHL 20

Oba kluby se snaží oživit ofenzivu, která zatím v letošním ročníku není optimální. Tomáš Svoboda může nabídnout dostatek zkušeností, nejvyšší soutěž hrál v pěti klubech, brzy přidá šestý. Na pažbě má už přes 500 startů a 141 branek. V letošní sezoně absolvoval za Dynamo deset extraligových utkání, připsal si dvě nahrávky.

„Nedaří se nám a snažíme se s tím něco udělat. Tomáš Svoboda je hráčem do přesilovek, umí vytvořit šanci i gól sám dát, proto jsme se s Pardubicemi dohodli na výměně za Dávida Skokana, kterému chci za služby odvedené v Chomutově poděkovat,“ řekl webu Pirátů sportovní manažer a hlavní kouč Vladimír Růžička.

Do Chomutova v minulých dnech přišli útočníci Masi Marjamäki a Radek Duda, teď se hlásí další ostřílený zkušený hráč. Růžička Svobodu dobře zná, v minulosti ho vedl v pražské Slavii. A zřejmě to nebude poslední změna. „Další chystáme, fanoušci se o nich včas dozvědí," dodal Růžička.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Slovenský útočník Dávid Skokan v letošní sezoně stihl sedm zápasů, přičemž zaznamenal gól a asistenci. V pátečním duelu proti Vítkovicím už nenastoupil, nyní zvedá kotvy a putuje do Pardubic. „Delší dobu jsme vyvíjeli úsilí, abychom získali šikovného leváka. Vidíme ho v Dávidu Skokanovi, který má zkušenosti i ze dvou účastí na mistrovství světa v dresu slovenské reprezentace," připomněl na stránkách Dynama sportovní manažer Pavel Marek.

Východočeši si od nové posily hodně slibují. „Dávid se vyznačuje výborným bruslením, jeho hře dominuje široká škála dovedností, je agresivním hráčem, věříme, že nám pomůže a vnese oživení do našeho útoku a najde své uplatnění i v přesilových hrách,“ doplnil Pavel Marek.

Oba hokejisté se ihned zapojí v nových klubech. Skokan by měl poprvé nastoupit za Dynamo už dnes v Třinci, Svobodu čeká premiéra u Pirátů během nedělního duelu se Zlínem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz