Blesková výměna brankářů! Pardubice mají Kopřivu, Piráti zase Kristana

Foto: piratichomutov.cz

Na bleskové výměně brankářů se dohodli zástupci hokejových Pardubic a Chomutova. Na extraligové poměry unikátní obchod se týká stěhování Miroslava Kopřivy (na snímku), který bude v Dynamu hostovat do konce sezony, k Pirátům naopak z východu Čech putuje Robert Kristan. Slovinský reprezentant dělal poslední dobou náhradníka Brandonu Maxwellovi, v Chomutově patrně dostane víc prostoru.

Plekanec Chance liga

Stěhování může přijít vhod oběma klubům a snad i samotným brankářům. V Pardubicích měli po odchodu Karla Vejmelky dva zahraniční gólmany, což je i vzhledem k omezeným licencím pro cizince trošku luxus. Svým způsobem se tedy dalo stěhování slovinského reprezentanta čekat.

"Robert Kristan po návratu po zranění nedostával v posledních utkáních tolik příležitostí, většinu z nich chytal Brandon Maxwell. Do závěru sezony chceme jít s kvalitní brankářskou dvojicí, která letos prokazuje vysokou výkonnost. Proto jsme se rozhodli pro tuto výměnu," řekl klubovým stránkám generální manažer Pavel Rohlík.

Východočeši nově získali Miroslava Kopřivu, který má na kontě starty za národní mužstvo i angažmá v Kladně, pražské Slavii či ve Slovanu Bratislava. Vysoký brankář loni pomohl Pirátům k návratu mezi tuzemskou elitu, nyní zvedá kotvy a míří za další extraligovou štací.

"Kopřiva je zkušeným extraligovým brankářem, letos je v Chomutově statisticky nejlepším. Jeho angažováním chceme ještě více zkvalitnit tento post. V předchozích sezonách prokázal vyspělost, věříme, že v těžkých bojích v závěru tohoto těžkého ročníku, které nás čekají, nám může výrazně pomoci,“ doplnil Rohlík.

Zatímco v Pardubicích bude brankářskou jedničkou podle všeho dál Brandon Maxwell, a Kopřiva mu zajistí klidná záda, u Pirátů by mohl Robert Kristan do branky častěji. Chomutov poslal v letošní sezoně do zápasů také Jana Strmeně a Jakuba Čecha, teď se o slovo hlásí ostřílený Slovinec, jenž v tomto extraligovém ročníku zatím nastoupil k deseti utkáním.

Připomeňme, že stejnou trasu v sezoně 2013-14 absolvoval i jiný gólman Martin Růžička, ten je nyní kmenovým hráčem Mladé Boleslavi. Východočeši v letošním ročníku uskutečnili druhou výměnu, tou první byl přesun Radoslava Tybora do Třince za Jakuba Orsavu. Piráti  zase realizovali příchod obránce Tomáše Haranta z Karlových Varů náhradou za útočníka Jaroslava Kůse.

Hokejisté Dynama mají před náročný duel, v neděli vyzvou pražskou Spartu. Miroslav Kopřiva by už zřejmě měl být novému zaměstnavateli k dispozici. Robert Kristan spěchat nemusí - Chomutov má po úterní předehrávce s Brnem celý víkend volno, klání 37. kola proti Mountfieldu totiž Severočeši hrají až 2. února.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz