Blbec je blbec a blbcem zůstane. Piráti na kostce uráželi sudí, zaplatí pokutu

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík potrestal klub Piráti Chomutov finanční pokutou ve výši 20 tisíc korun za zneužití multifunkční kostky během barážového utkání s Kladnem.

HokejkaSHOPvanoce

Chomutov se provinil v čase 24:32, když na multifunkční kostce promítal záběry hlavního rozhodčího doprovázené částí textu písně Ředitel autobusu. „Blbec je blbec a blbcem zůstane, někdo má krátký nohy, někdo dlouhý vedení… Blbec je blbec a blbcem zůstane, když máváš předpisy, tak měl bys je znát,“ ozývalo se v tamní aréně.

Piráti tím porušili Herní řád soutěže, který jasně zakazuje použití videokostky, které by podrývalo autoritu či narušovalo roli rozhodčích a podněcovalo divácké násilí i projevy nesportovního chování, případně k nim vytvářelo záminky. Současně došlo také k porušení zásady fair play, vyžadující respekt vůči všem účastníkům utkání.

Rozhodčí podle Šindlera nenařídili trestné střílení správně

Pirátům se nelíbilo, že byl zákrok Petra Hořavy na Vladimíra Růžičku potrestán jen menším trestem za hákování a nikoliv trestným střílením, podle šéfa rozhodčích Vladimíra Šindlera však sudí nechybovali. „Hlavní rozhodčí postupoval vzhledem k plnohodnotnému zakončení akce zcela správně, když faul potrestal menším trestem.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz