Bitva s Kometou? Nejhorší derby, co jsem tady zažil, říká Honejsek

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Vítězná série Komety trvá dál. Nyní už devět zápasů! Zlomit ji nedokázal ani Zlín. Ten sice převedl proti úřadujícím mistrům kvalitní výkon, ovšem na body to nestačilo. Střetnutí rozhodl v přesilové hře kapitán národního týmu pro ZOH Martin Erat, šikovně využil postavení Kašíka a zpoza brány mu puk odrazil od zad do sítě.

Nový fanshop

"Nezasloužili si vyhrát o nic víc než my, byl to vyrovnaný zápas. Akorát někdy se to štěstí přikloní k vám a někdy ne," bědoval po zápase střelec první zlínské branky Antonín Honejsek. "V první řadě to ale rozhodly přesilovky, ovšem od nás už tam potom chyběl větší drajv. Jim se to potom odrazilo se štěstím do prázdné branky, takže toto rozhodlo zápas," mrzelo zlínského útočníka.

"Možná tím, jak mají hvězdný tým a hráče zkušenější než my, tak to třeba není štěstí, ale jsou to ty maličké detaily, které potom rozhodují zápas," přemítá Honejsek. "Navíc mají pohodu, několik vyhraných zápasů v řadě, ale my jsme taky měli super zápasy za sebou a řekl bych, že jsme odehráli skvělý zápas. Sice nám to nevyšlo, jak jsme si představovali, ale můžeme být úplně v pohodě a motivovaní do dalšího zápasu," snaží se najít pozitiva šestadvacetiletý hráč.

Štěstí se přiklonilo na stranu Komety, říká Honejsek

Berani měli skvělý nástup do utkání. Bránu Komety zasypali střelami a už v čase 3:25 šli do vedení, právě díky trefě Honejska. "Chtěli jsme na ně trochu zatlačit, ale dokázali se s tím poprat lépe, než třeba Plzeň, když sem přijela. Kdybychom vstřelili ještě druhý gól, který visel ve vzduchu, tak by se hrálo líp, ale oni vzápětí hned vyrovnali a pak už to byla tahaná celý zápas."

Zlínští za sebou nyní mají tři domácí zápasy v pěti dnech. "Už nám ale i trošku chyběly síly. S nimi i když vedete o gól, tak v hlavě trochu máte, že jsou zkušenější tým, než ti ostatní, taky jsou to mistři, takže jsme věděli, že to nebezpečí hrozí pořád a že gól mohou dát z každé šance. Nakonec rozhodla přesilovka na úplně šťastný gól. Vypadalo to, že to vyhodíme, ale střetly se dvě hokejky a bohužel se to odrazilo od Libora Kašíka do prázdné branky," vracel se k rozhodující trefě Honejsek.

Sestřih utkání Aukro Berani Zlín – HC Kometa Brno

Ševci sice prohráli, ale ze série tří domácích duelů dokázali vytěžit šest bodů, za výhry proti Plzni a Vítkovicím, což svěřenci trenéra Svobody berou. "Je to super. Šest bodů, dvě výhry a když se podíváme na tabulku, tak to taky bereme. Máme to dobře rozehrané a do těch posledních dvanácti zápasů máme nějaký náskok. Samozřejmě, kdybychom proti Kometě vyhráli, tak to bude lepší, ale nemůžeme chtít všechno. Teď na venkovním tripu budeme ze dvou zápasů chtít aspoň jeden vyhrát," hlásí zlínský útočník.

Zlín čeká do konce základní části ještě dvanáct zápasů, z toho hned osm odehraje venku. "Možná je to pro nás lepší. Nám to doma moc nejde," říká Honejsek po derby s Kometou. "Mně to přišlo jako nejhorší derby, co jsem tady kdy odehrál, i co se týče atmosféry. Jak od zlínských, tak brněnských fanoušků. Bylo to takové celkově unavené. Nebyl to takový ten vyhecovaný zápas, jak bývá jindy," mrzí Honejska.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz