Bitva nejlepších? Mělo to grády, ví Lukeš. Litvínov šlape i bez klíčových beků

Foto: hcverva.cz

Souboj dvou aktuálně nejlepších celků extraligy byl k vidění v neděli odpoledne na zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. Chemici se pokoušeli napravit reputaci po páteční porážce s Třincem proti rozjetému Mountfieldu, což se jim skvěle povedlo, když po šedesáti minutách parádního hokeje slavili výhru 2:1.

Nový fanshop

K návratu do čela tabulky výrazně přispěl František Lukeš, který byl u obou gólů svého týmu. Nejdřív ve druhé části sám smazal manko a pak ve třetí připravil vítěznou přesilovkovou trefu pro Viktora Hübla.

Bylo znát, že proti sobě hrají aktuálně dva nejlepší týmy ligy?
Myslím, že to od samého začátku mělo grády. Hodně se bruslilo, dohrávaly se souboje, makalo naplno. Potkaly se dva dobré týmy a ten výsledek tomu taky odpovídá, že to bylo vyrovnané až do konce.

Jak cenné je porazit rozjetý Mountfield, který přijel se sedmi výhrami v řadě?
Je to cenné, my jsme si ale hlavně řekli, že nesmíme prohrát druhý zápas po sobě. To je hlavní, že jsme se zvedli po páteční porážce.

Co říkáte na vaše problémy v obraně, kdy hrajete bez několika klíčových beků?
Tak Karel Kubát už byl domluvený s Gumou (Jiřím Šlégrem, pozn. red.), že ho pustí do Ruska. Musíme makat furt stejně, je úplně jedno, kdo stojí na beku. Kluci si ale odvádějí svoje, což je důležité.

Je poznat absence Karla Kubáta? Asi chvíli trvá, než se najde náhrada do přesilovkové formace.
On ho nahradil Petry (Jakub Petružálek, pozn. red.). Dřív jsme to hráli na dvě lajny, teď se to snažíme hrát na tu jednu a s Hradcem to naštěstí vyšlo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz