Bitky s Rusy? Jako gladiátorské hry, hlásí Broš. Šestnáctka třikrát padla

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

23. prosince 2016, 16:00

Adam Bagar

Reprezentační šestnáctka se v předvánočním období třikrát střetla s Ruskem. A byly z toho tři porážky. Svěřenci koučů Nedvěda a Broše v Českém Těšíně a Havířově postupně padli 2:3, 1:4 a 1:6. Poslední střetnutí pak oživilo hned několik pěstních soubojů a ve třetím dějství byla rozdána rovná třicítka trestů. "Pět minut to připomínalo spíš gladiátorské hry než hokej," přiznává asistent trenéra Michal Broš.

Plekanec Chance liga

Úvodní dvě třetiny závěrečného střetnutí přitom přinesly jen devět menších trestů. Jiskřit se začalo právě až v divoké třetí části. Všechno odstartovalo v čase 47:59. Potom už takřka každé přerušení znamenalo nějakou tu pěstní výměnu názorů a v jednu chvíli dokonce na trestných lavicích seděla jedenáctka hráčů. Pět na české straně, šest na ruské. Rozhodčí Mrkva a Koziol měli plné ruce práce.

Poměr vyloučení 17:21 a navrch vyšší trest pro Jana Klodnera jsou jasným důkazem. Jenom v divokém posledním dějství rozdali hlavní sudí rovnou třicítku trestů. Součet trestných minut se nakonec zastavil na čísle 101. Dvakrát se dokonce zapojil do šarvátek Adam Beránek a své bitkařské umění předvedli na českotěšínském ledě také Matěj Toman, Filip Koffer, Jan Mlčák nebo Josef Kitzberger.

"Byl tam na nás jeden sporně neodpískaný zákrok, následovala frustrace našich kluků. Potom zase zákrok na ruského hráče, to už byly frustrovány oba týmy. Přibližně pět minut to na ledě připomínalo spíš gladiátorské hry než hokej. Ale pak se to naštěstí uklidnilo," přiznává Michal Broš po porážce 1:6. "Jsme rádi, že se klukům povedlo dát aspoň jeden čestný gól," doplňuje český asistent trenéra.

Rusové měli ve třetím zápase ve třech dnech zjevně více sil, předchozí dvě vystoupení českých mladíků však byla výrazně povedenější. Šestnáctka sehrála s Rusy vyrovnaná utkání, ale padla v nich 2:3 a 1:4. "Kluci to odmakali, ale projevil se rozdíl v kvalitě. Rusové byli větší, silnější, akcelerovanější, takže těžko jim něco vyčítat," prozrazuje na závěr bývalý vynikající útočník Sparty nebo Boleslavi.

To není střídačka, ale trestná lavice českého týmu

To není střídačka, ale trestná lavice českého týmu | Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

Přípravné zápasy reprezentační šestnáctky (20. – 22. prosince 2016):

ČESKO "16" – RUSKO "16" 2:3 (1:1, 1:1, 0:1), hráno v Českém Těšíně
Branky: 9. Raška, 40. Toman – 10. Chaliullin, 23. Baškirov, 55. Nikolajev.

ČESKO "16" – RUSKO "16" 1:4 (0:1, 1:1, 0:2), hráno v Havířově
Branky: 36. Beránek – 4. Podkolzin, 28. Černyj, 44. Serďuk, 59. Janevskij.

ČESKO "16" – RUSKO "16" 1:6 (0:3, 0:2, 1:1), hráno v Českém Těšíně
Branky: 56. Síla – 20. a 23. Serďuk, 6. Šešin, 8. Ťuvilin, 36. Chaliullin, 46. Baškirov.

Česko reprezentovali:

Brankáři:
Jan Škorpík (Sparta Praha), Nick Malík (Vítkovice), Ondřej Chaloupek (Jihlava).

Obránci:
David Homola (Třinec), Martin Hugo Haš (Sparta Praha), Karel Klikorka (Letňany), Jan Mlčák (Kometa Brno), Daniel PoizlJan Klodner (oba Žďár nad Sázavou), Jiří Suhrada (Zlín), Josef Kitzberger (Litvínov).

Útočníci:
Michal Teplý (Havlíčkův Brod), David VitouchMarcel Barinka (oba Sparta Praha), Matěj Toman (České Budějovice), Martin LangFilip Přikryl (oba Plzeň), Adam Beránek (Vítkovice), Filip KofferTomáš Zeman (oba Pardubice), Adam Raška (Třinec), Vojtěch Síla (Hradec Králové), Theodor Pištěk (Örebro).

Realizační tým:

Manažer týmu: Pavel Arnošt
Hlavní trenér: Jaroslav Nedvěd
Asistenti trenéra: Michal Broš a Pavel Arnošt
Trenér brankářů: David Kovářík
Hospodář: Josef Toma
Lékař: MUDr. Jiří Dvořák

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz