Bitka ve Vítkovicích a politý Pešán. Kometa zaplatí 100 tisíc, Hradec 50

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Předseda extraligové disciplinárky Karel Holý udělil po čtvrtfinálových sériích pokuty v celkové výši 160 tisíc korun! Brno zaplatí za řádění svých fanoušků během druhé partie ve Vítkovicích pokutu ve výši 100 tisíc korun, ostravský klub pak 10 tisíc. A 50 tisíc musí zaplatit také Hradec Králové za opakované vhazování předmětů na Filipa Pešána během sedmého utkání.

Nový fanshop

„Na základě videozáznamu i dalších podkladů jsem dospěl k jednoznačnému závěru, že iniciátorem incidentu ve Vítkovicích byli příznivci hostujícího klubu, kteří opustili svůj sektor a vyprovokovali fyzické potyčky v sektoru domácích fanoušků, pokračující i v dalších částech zimního stadionu,“ líčí v tiskové zprávě předseda disciplinární komise TELH Karel Holý.

Ten proto potrestal brněnský klub vysokou finanční pokutou ve výši 100 tisíc korun. Přihlédl přitom jak k závažnosti provinění, kvůli kterému mohlo dojít dokonce k předčasnému ukončení druhého čtvrtfinálového utkání, tak i skutečnosti, že Kometa už byla za přestupky svých fanoušků na cizích stadionech potrestána počtvrté v probíhajícím ročníku.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Podle Holého pořadatelská služba nemohla konfliktu zabránit, proto jej hasila až zásahová jednotka. Vítkovice přesto budou platit. „Ačkoli byl incident vyprovokován hostujícími fanoušky, na potyčkách se členy bezpečnostní služby se podíleli také domácí fanoušci, z nichž jeden na příslušníka bezpečnostní služby fyzicky zaútočil,“ prozrazuje Karel Holý.

Ten potrestal Ostravany pokutou ve výši 10 tisíc korun. Polovinu za výše uvedený konflikt, zbytek za vhazování konfet a papírových kotoučků na led v úvodu utkání a po vstřelení druhé branky během prvního střetnutí série. „Při stanovení výše pokuty jsem přihlédl také k tomu, že podobného jednání se vítkovičtí příznivci dopustili poprvé v aktuální sezoně.“

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Karel Holý řešil také chování hradeckých příznivců, kteří opakovaně vhazovali předměty po libereckém kouči Filipu Pešánovi. Poprvé se tak stalo před začátkem utkání, později ještě při příchodu trenéra na druhou a třetí třetinu. V obou případech byl zasažen tekutinou v kelímcích. Mountfield byl za to potrestán finanční pokutou ve výši 50 tisíc korun.

„Jednání fanoušků bylo hrubě nesportovní a v naprosto zásadním rozporu s proklamovanou snahou klubů a jejich sdružení o zlepšení kultury prostředí na zimních stadionech,“ vysvětluje Karel Holý s tím, že hradečtí příznivci se podobného provinění dopustili už podruhé v sezoně a jejich míra agresivity byla v tomto případě zvlášť závažná a zavrženíhodná.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz