Birner setrvá v Liberci, s Bílými Tygry prodloužil o tři roky

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Bílí Tygři udrželi produktivního útočníka Michala Birnera. Zkušený borec se s libereckou organizací dohodl na prodloužení smlouvy, která nově platí až do roku 2022.

HokejkaTV

Třiatřicetiletý hokejista, který má ve sbírce tituly z české i finské nejvyšší soutěže, odstartoval uplynulou sezonu ve Švýcarsku. Za Fribourg ale odehrál jen devět utkání a vrátil se zpátky na sever Čech, kde se v roce 2016 radoval z mistrovského titulu.

V základní části Tipsport extraligy Michal Birner nastoupil k 32 zápasům, v nichž vstřelil devět branek a na dalších 19 jich nahrál. Liberci tak pomohl k zisku Prezidetnského poháru. Dalších sedmnáct bitev absolvoval v play off, kde nasbíral 13 kanadských bodů za sedm gólů a šest asistencí.

Will končí v Liberci, jde do Švédska. Nahradí ho Peters »

Bílí Tygři tak udrželi jednu z důležitých opor své ofenzivy. „Jak už jsem prohlásil při Michalově návratu v listopadu minulého roku, s takovým hráčem získáváme velkou kvalitu do útočných řad. Michal je poctivý a důrazný hráč, který nevypustí žádný puk jak při hře v útoku, tak při defenzivních činnostech, typově je skvělý do přesilových her i oslabení,“ hlásí sportovní ředitel Liberce Filip Pešán.

„Navíc má zkušenosti z mezinárodního hokeje a profesionální přístup, což jsou nedocenitelné atributy, proč chce každý trenér mít takového hráče ve svém týmu,“ dodává Pešán na adresu Michala Birnera, který v Liberci prodloužil svůj kontrakt až do roku 2022.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz