Birner je zraněný, v přípravě na MS končí. Do Pardubic dorazil Rittich

Foto: Michal Eger

18. dubna 2018, 11:47

Václav Jáchim

Mrzutá zpráva potkala před startem Carlson Hockey Games českou reprezentaci. Pro zranění nebude k dispozici Michal Birner, zkušený útočník opouští vzhledem ke zranění kolena přípravu a nebude startovat na světovém šampionátu v Dánsku. Nově se naopak k národnímu mužstvu připojil David Rittich, gólman Calgary by v Pardubicích chytat neměl. Trenér Jandač v pondělí naznačil, že s Rittichem počítá pro Švédské hokejové hry.

Nový fanshop

V elitním výběru se hlásí o slovo dravé mládí a spousta novějších tváří, zkušených bojovníků ale zase tolik není. Z tohoto pohledu je škoda, že vypadl Michal Birner. Útočník Fribourgu byl s mužstvem od druhého jarního kempu, kdy se hokejisté chystali v Příbrami. Poté sehrál oba duely Euro Hockey Challenge ve Francii.

Teď se  ale ukázalo, že dál nemůže pokračovat. "Michalovi se ozvalo dřívější zranění kolena, se kterým měl delší dobu problémy. Vzhledem k tomu musí přípravu na šampionát ukončit," informoval hokej.cz tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

Michal Birner se snažil se zdravotními potížemi vyrovnat, koleno ho zlobilo už během klubové sezony. "Chtěl jsem jet na mistrovství světa, proto jsem se rozhodl, že léčbu odložím. Nějakou dobu koleno drželo, ale v pondělí se znovu ozvalo a bohužel nejde dál pokračovat," poznamenal Birner ve středu před polednem.

Teoreticky by mohl čekat, jestli se zranění neumoudří, nicméně tuhle možnost zavrhl. "Je to těžké rozhodnutí. Ale nemohu být připraven jen na nějakých 70 procent. Člověk nemůže zabírat místo zdravým klukům, kteří jsou maximálně fit. To víte, že jsem moc stál o to, abych si zahrál na třetím šampionát v řadě. Ovšem mám problémy s meniskem, což je poměrně vážnější problém," vysvětlil.

Účastník letošních olympijských her a také dvou posledních světových šampionátů tvořil v reprezentaci sehranou dvojici s Michalem Řepíkem, spolupráce teď dostala trhlinu. Birner dnes opouští národní tým a bude se věnovat léčení. "Něž jsem odjel po sezoně z Fribourgu, lékaři mi navrhovali operaci. Já to odložil, teď uvidím, zda bude zákrok nutný. Možná ne, třeba postačí léčba klidem. V aktuálním stavu bych reprezentaci každopádně nepomohl, bohužel to nejde," doplnil.

Elitní výběr dnes absolvoval další společný trénink. Trenérský štáb v čele s Josefem Jandačem má k dispozici dostatečně široký kádr, z něhož vzejde sestava pro čtvrteční start Carlson Hockey Games proti Finům (od 19 hodin). Nově do Pardubic dorazil David Rittich, brankář Calgary je dalším hokejistou NHL, jenž se zapojí do přípravy před mistrovstvím světa. "Dnes ještě netrénoval, na led by měl jít poprvé ve čtvrtek," připomněl Zdeněk Zikmund.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz