Bílí Tygři už se potí na ledě, místo Ligy mistrů vyrazí na turnaj do Švýcarska

Foto: Jiří Princ, bilitygri.cz

Zatímco většina extraligových hokejistů tráví ještě dovolenou, Bílí Tygři už se potí na ledě. Hráči Liberce v pondělí zahájili další fázi přípravy na novou sezonu, pod vedení trenérského štábu v čele s Filipem Pešánem budou polykat pravidelné dávky mezi mantinely. První duel je čeká 26. července, jelikož Severočeši letos nenastoupí v Lize mistrů, koncem srpna vyrazí na špičkově obsazený turnaj do Švýcarska.

Plekanec Chance liga

V pondělí se na úvodním tréninku hlásil téměř kompletní tým, který doplnili i odchovanci Vítek Vaněček s Filipem Pyrochtou (oba stráví ročník v zámoří). Výhodou Bílých Tygrů je, že už v předchozí části přípravy chodili na led v Nymburku a pražských Strašnicích. "Teď budeme mít volnějších čtrnáct dnů ve formě spíš individuálních tréninků a ledů, bude tam trochu víc posilování. Od prvního srpna už bude tým kompletní a začneme s ostrou přípravou na sezonu,“ řekl pro iDnes.cz kouč Pešán.

Brusle navlékly také všechny letní posily. Do brankoviště přišel navrátilec Marek Schwarz, klub angažoval obránce Matěje Stříteského. V útoku by měla být znovu znát rychlost Jakuba Valského, jehož z Mladé Boleslavi doprovodil také Radan Lenc. Do ofenzivy přišel také slovenský reprezentační útočník Libor Hudáček. Filip Pešán ještě uvažuje o případném doplnění týmu kvalitním obráncem. "Díváme se na trhu, zvažujeme možnosti. Pokud se nic neobjeví, budou mít důvěru stávající hráči," řekl České televizi.

Před startem Tipsport extraligy sehrají hokejisté Liberce devět přípravných utkání. Jelikož se letos nezúčastní Ligy mistrů, vedení klubu potvrdilo start na srpnovém turnaji Coupe de Bains ve švýcarském Yverdonu. "Liga mistrů byla pro mě úžasná, proto jsem zase chtěl v přípravě střety s týmy z Evropy. Do Ligy mistrů jsme se, bohužel tentokrát nekvalifikovali, takže přece jen lehkým nahrazením tento turnaj bude,“ připomněl Pešán.

Zmíněný podnik letos čeká už 14. ročník, kromě Bílých Tygrů zamíří do Yverdonu také hráči německého Iserlohnu a švédského týmu Lulea HF. Ze švýcarských celků se představí Ženeva, Lausanne a Fribourg, kde působí bývalý liberecký útočník Michal Birner. Jak uvádějí stránky libereckého klubu, každý ze šesti účastníků sehraje během pěti dnů tři zápasy, po nichž bude určeno celkové pořadí. Na úvod turnaje se Tygři ve středu 29. srpna utkají s Ženevou, po dni volna v pátek 31. srpna vyzvou Fribourg-Gotterón a představení uzavřou v sobotu 1. září, kdy nastoupí proti Lausanne.

Tipsport extraligu zahájí Liberec 14. září na ledě Plzně, pod Ještědem se Bílí Tygři poprvé představí v neděli 16. září proti Pardubicím. Na domácí přípravné zápasy, které budou celkem tři, zahájí klub prodej vstupenek už ve středu 18. července. Stát budou jednotně 100 Kč do všech sektorů, výjimkou je pouze dopolední duel s Mladou Boleslaví ve čtvrtek 9: srpna, kdy cena vstupenek činí 50 Kč. Držitelé permanentek a klubových permanentek na sezonu 2018-19 mají vstup zdarma.

Přípravná utkání klubu Bílí Tygři Liberec

26.07. 17:00 HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec
02.08. ??:?? Bílí Tygři Liberec – Metallurg Novokuzněck
07.08. 17:30 BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec
09.08. 11:00 Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav
21.08. 17:30 Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec
29.08. 20:15 Servette Ženeva – Bílí Tygři Liberec (turnaj v Yverdonu)
31.08. 19:45 Fribourg-Gottéron – Bílí Tygři Liberec (turnaj v Yverdonu)
01.09. 19:30 HC Lausanne – Bílí Tygři Liberec (turnaj v Yverdonu)
06.09. 17:30 Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov

Příchody do klubu Bílí Tygři Liberec

Libor Hudáček (Örebro)
Radan Lenc (Mladá Boleslav)
Jakub Valský (Mladá Boleslav)
Marek Schwarz (Znojmo)
Matěj Stříteský (Jihlava)

Odchody z klubu Bílí Tygři Liberec

Lukáš Jašek (Vancouver)
Filip Pyrochta (Nashville)
Tomáš Filippi (Chabarovsk)
Martin Bakoš (Boston)
Adam Dlouhý (Chomutov)
Jan Stránský (Chomutov)
Jaroslav Janus (Litvínov)
Mario Bližňák (Trenčín)
Milan Bartovič (Trenčín)
Aleš Stezka (Chomutov)
Adam Jánošík (Slovan Bratislava)
Michal Plutnar (K. Vary)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz