Bezúch jde do Jihlavy, Mountfield má Štindla. Piché pokračuje v Litvínově

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Před uzávěrkou přestupního termínu uskutečnili poslední změny také v hradeckém Mountfieldu a Jihlavě. Oba kluby navzájem měnily hráče, k lídrovi Chance ligy míří slovenský útočník Juraj Bezúch (na snímku), Východočeši naopak mohou počítat se službami obránce Petra Štindla. Oba budou v nových týmech hostovat do konce sezony. Jasno je také o tom, že zadák Sebastien Piché dokončí ročník v Litvínově.

NHL 20

Výměna Bezúcha za Štindla vycházela z potřeb obou klubů, administrativně byla dokončena před čtvrteční uzávěrkou přestupů. „Nutně potřebujeme jednoho útočníka. Mountfield HK naopak hledal obránce. Tato výměna byla prospěšná a nutná pro obě strany,“ uvedl na stránkách Dukly jednatel jihlavského klubu Bedřich Ščerban.

Juraj Bezúch působí v českých soutěžích první sezonu, vedle zápasů v Hradci Králové také vypomohl pražské Slavii. Petr Štindl má zkušeností víc, v minulosti nastupoval za Kometu Brno, Litvínov či Kladno. „Hledali jsme hráče, který bude rád za možnost působení v našem týmu na pozici osmého obránce. Petr Štindl tyto předpoklady splňuje, navíc zde už působil v závěru loňské sezony, avšak do utkání nezasáhl. I přesto se dá říct, že zdejší prostředí trochu zná," řekl na stránkách Mountfieldu generální manažer Aleš Kmoníček.

Štindl je podle jeho slov typem důrazného obránce s dobrou střelou, východočeský klub za služby ostříleného beka obětoval Juraje Bezúcha. „Měl by Jihlavě pomoci k vytouženému cíli, což je vyhrát Chance ligu a uspět v případné baráži. Vzhledem k tomu, že u nás Juraj nedostával tolik prostoru, jsme s trejdem souhlasili,“ doplnil Kmoníček.

V Mountfieldu nezůstane ani Sebastien Piché. Kanadský zadák se nedávno vrátil z Litvínova do Hradce Králové, nakonec se vydá znovu stejným směrem. V týmu Vervy bude Piché pokračovat do konce této sezony. „Sébastien je hráč, který chce být vytížen a pravidelně hrát. To mu v současné chvíli nejsme schopni garantovat. Po vzájemné dohodě ho proto uvolníme znovu do Litvínova, kde je o něj zájem,“ řekl Aleš Kmoníček.

V Litvínově skončil jihlavský obránce Jakub Suchánek, Severočeši potřebovali tím pádem posílit defenzivu. „Jsme rádi, že se nám povedlo získat zpět ofenzivního obránce Sebastiena Pichého. Jeho kvality se nám osvědčily v průběhu měsíčního působení v našem klubu,“ poznamenal na webu Vervy generální ředitel Jiří Šlégr. Piché sehrál za Litvínov dosud pět utkání a připsal si dvě nahrávky. Po skončení měsíčního hostování se vrátil do Hradce Králové, nyní už je zase hráčem Litvínova.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Představitelé Mountfieldu zároveň uzavřeli dohodu o střídavých startech hráčů z Chance ligy. A jde o zajímavá jména. Východočechům mohou případně pomoci jejich bývalé opory René Vydarený s Jiřím Šimánkem, ale také další českobudějovický bojovník Zdeněk Kutlák, Jindřich Barák (Slavia Praha), Zdeněk Čáp (Prostějov), Ondřej Kopta (Vsetín), Ondřej Smetana (Litoměřice) a Jan Veselý (Ústí nad Labem).

„Všechny střídavé starty z první ligy jsou domluveny tak, že si hráči budou plnit povinnosti primárně ve svých klubech. V případě, že bude daný hráč k dispozici, může nastoupit za nás. Jejich nasazení pak bude v režii našich trenérů," dodal Aleš Kmoníček s tím, že klub může využít i mladých hráčů z juniorky či druholigového Vrchlabí. Do brankoviště jsou případně připraveni mladí gólmani Daniel Dvořák s Denisem Vackem

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz