Bezprostředně: Král Matěj nultý. Měl dost práce bez krůpějí potu. Jak to?

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

Brankář Sparty Matěj Machovský si v neděli v Olomouci připsal páté čisté konto v sezoně. Všem maskovaným mužům Tipsport extraligy v této statistice vládne. I když na něj šla slušná porce 37 střel, jen málokdy musel na ledě Hanáků vyhlásit stav nejvyšší pohotovosti. Co za tím vězí?

Jágr Chance liga

Olomoučtí hokejisté sice Machovského pravidelně zaměstnávali, čímž ho ale jen udržovali v tempu. Moc těžké práce mu totiž nepřipravili.

Statistika všech střeleckých pokusů (tedy nejen střel přímo na branku, ale i střel mimo, či zblokovaných střel) ukazuje, že Kohouti často pálili z pozic, ze kterých sparťanského brankáře příliš ohrozit nemohli. 

Z tzv. slotu, v případě Tipsport extraligy označovaného jako Semtex zóna, se svěřenci trenérů Jana Tomajka a Zdeňka Motáka pokoušeli o střely jen ve 24 %. Téměř polovina střeleckých pokusů (48 %) mířila z oblasti modré čáry, zbytek pak od mantinelů či z vnější části kruhů.

To Pražané byla ve slotu daleko nebezpečnější. Šlo z něj hned 45 % ze všech jejich střeleckých pokusů. Při výhře 3:0 jim nakonec vůbec nemuselo vadit, že Branislava Konráda zaměstnali jen 19 střelami. 

Semtex zóna v podání Olomouce

Střelecké pokusy v podání Olomouce

V ostatních čtyřech případech, kdy Machovský zapsal v aktuálním ročníku nulu, byli soupeři v prostoru, ze kterého padá nejvíc branek, vždy aktivnější než Olomouc. 

1. kolo, Hradec Králové – 35 %
11. kolo, Litvínov 41 %
21. kolo, Zlín 45 %
31. kolo, Mladá Boleslav – 39 %
33. kolo, Olomouc 24 %

Co se týká střel na branku, víckrát Machovského trefili jen hráči královéhradeckého Mountfieldu, a to hned v prvním kole.

1. kolo, Hradec Králové 45 střel
11. kolo, Litvínov 33 s
21. kolo, Zlín 34 s
31. kolo, Mladá Boleslav – 22 s
33. kolo, Olomouc37 s

Brankáři s čistými konty

5 – Matěj Machovský (Sparta).

3 – Jaroslav Pavelka (Hradec Králové) Gašper Krošelj (Mladá Boleslav), Šimon Hrubec (Třinec), Filip Novotný (Karlovy Vary), Roman Will (Liberec).

2 – Justin Peters (Chomutov), Dominik Frodl (Plzeň), Jaroslav Janus (Litvínov), Jakub Sedláček (Zlín).

1 – Pavel Kantor (Mladá Boleslav), Karel Vejmelka (Brno), Branislav Konrád (Olomouc), Ondřej Kacetl (Pardubice), Patrik Bartošák (Vítkovice).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz