Bez zaváhání až ke zlatu, junioři jsou mistry světa v inline hokeji!

Foto: Lukáš Kratochvíl

(BARCELONA, od našeho zpravodaje) Poslední krok bývá ten nejtěžší, čeští junioři ho ale na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně zvládli – Spojené státy porazili ve finále 5:2 a po dvouleté pauze slaví titul šampionů! Stejně jako v předchozích zápasech, ani ve finále nepustili soupeře ani jednou do vedení.

Nový fanshop

Junioři do Barcelony dorazili s jasným cílem. Ukončit dvouletý půst a znovu vybojovat nejcennější kov. A přesně to se jim povedlo, v turnaji ani jednou nezaváhali, vyhráli všech šest zápasů a všem soupeřům ukázali záda. „My jsme sem přijeli pro zlato a máme ho. Musím říct, že kluci celý turnaj odmakali, od gólmanů až po útočníky, udělali jsme všechno pro úspěch,“ popisuje cestu turnajem hlavní trenér Pavel Würtherle.

Na nejtěžšího protivníka narazili Češi opravdu až ve finále, Američané předvedli ze všech soupeřů nejlepší výkon, ani to jim ale ve finále nestačilo. „Američani se prezentovali perfektní hrou. My jsme věděli, co chceme hrát a co na ně bude platit, a to jsme do puntíku splnili,“ pochvaloval si trenér juniorského výběru.

„První dva zápasy byly na rozehrání, ale pak se náš výkon zápas od zápasu zlepšoval. Kluci si zvykali na menší hřiště, jiné puky, všechno ale do sebe zapadlo a takhle to vyvrcholilo,“ popisuje Würtherle cestu celým turnajem, ve kterém Češi v šesti zápasech ani jednou nemuseli dotahovat náskok soupeře.

Největší přednost týmu? Právě týmovost. „Perfektní parta, kluci už se znali z minulých let, doplnilo se pár hráčů, ale vycházelo to z týmu pro mistrovství Evropy.“ Slova trenéra doplňuje i Jiří Suhrada, jeden z nejproduktivnějších hráčů týmu. „Utvořili jsme parádní partu, což bylo asi nejdůležitější. Nehráli jsme na žádné individuality, ale každý tady chtěl udělat maximum pro ten tým, což je asi hlavní důvod toho úspěchu.“

A ve stejném duchu mluvil i střelec dvou branek ze zlatého finále Martin Ryšavý. „Myslím, že už v Praze jsme si uvědomovali, že míříme na nejvyšší příčky, protože jsme měli neskutečnou partu. Nejenom na hřišti, ale i mimo něj během celého turnaje. Podle mě tady taková ještě nebyla,“ uzavřel hodnocení velkého úspěchu.

Finále:
Česko – USA 5:2 (1:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 2. Hašek (Luža), 22. Ryšavý, 32. Svozil (Mlčák), 37. Luža, 39. Ryšavý – 31. Panisa (Guzman), 38. Vadenboncoeur (Le).

Zápas o 3. místo:
Kanada – Španělsko 2:4 (2:1, 0:3)

Česká soupiska

Brankáři:
Dominik Šarman (Zlín), Michal Postava (Přerov).

Obránci:
Štěpán Turek, Petr Hašek, Jakub Altrichter (všichni Kladno), Andrej Adamec, David Jindra (oba Hořovice), Stanislav Svozil, Daniel Indrák (oba Přerov).

Útočníci:
Daniel Čech, Dominik Štíbr (oba Hořovice), Jiří Suhrada, Dominik Luža, Richard Hrazdira (všichni Zlín), Jan Mlčák, Martin Ryšavý (oba Přerov).

Realizační tým:

Manažer: Tomáš Kazlepka
Hlavní trenér: Pavel Würtherle
Asistent trenéra: Petr Polívka
Fyzioterapeutka: Jana Anděrová

Konečné pořadí MS juniorů v inline hokeji

1. Česko
2. USA
3. Španělsko
4. Kanada
5. Kolumbie
6. Namibie
7. Švédsko
8. Francie
9. Tchaj-wan
10. Itálie
11. Velká Británie
12. Švýcarsko
13. Polsko
14. Nový Zéland
14. Německo
16. Austrálie
17. Irsko
18. Indie
19. Čína
20. Jižní Korea

Foto: Lukáš Kratochvíl

Foto: Lukáš Kratochvíl

Foto: Lukáš Kratochvíl

Foto: Lukáš Kratochvíl

Foto: Lukáš Kratochvíl

Foto: Lukáš Kratochvíl

Foto: Lukáš Kratochvíl

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz