Bez vyloučení i bodů. Tři góly za devět minut byly smrtelné, ví Pirát Stránský

Foto: piratichomutov.cz

Chomutovští Piráti vyjeli k utkání 35. kola Tipsport extraligy ve speciálních dresech s tejpy, neboť duel byl věnovaný místní nemocnici. Ve třetím ročníku projektu, který tentokrát pomůže rehabilitačnímu oddělení zdravotnického zařízení pod vrcholky Krušných hor, na předchozí dvě výhry s Vítkovicemi a Pardubicemi svěřenci Vladimíra Růžičky nenavázali, což způsobila především nepovedená první polovina prostředního dějství. „Napadaly nám tam tři góly v podstatě z dálky, což bylo smrtelné,“ ohlížel se navrátilec do sestavy Jan Stránský.

Jágr Chance liga

Slušně zaplněná ROCKNET ARÉNA se přitom radovala jako první, v polovině páté minuty otevřel skóre pohotový Pavel Klhůfek. „Po první třetině jsme měli zápas dobře rozehraný. Myslím, že i divákům se to muselo líbit. Hodně se bruslilo, byla tam spousta kontaktů,“ rekapituloval Jan Stránský.

Během první přestávky byl stav vyrovnaný, neboť na sklonku sedmnácté minuty se poprvé v sezoně prosadil bývalý chomutovský obránce Ondřej Dlapa, který upravil na 1:1. V čase 28:08 už však Bruslařský klub vedl 4:1. Na tři góly stačilo Středočechům šest minut a 22 vteřin. „Boleslav se držela hodně na puku v našem pásmu a my jsme nediktovali tempo hry. Právě z toho vyplynuly boleslavské střely a góly,“ přibližoval útočník, který mohl hrát po odpykání dvouzápasového trestu.

Piráti krátce po zahájení třetí dvacetiminutovky snížili, když prvně v probíhajícím ročníku skóroval kapitán Tomica a přidali ještě třetí zásah. Vyrovnat už však nezvládli. „Škoda že jsme nesnížili už na konci druhé třetiny, kdy měl Mára Tomica tutovku před brankou. Ve třetí třetině jsme něco stáhli, ale pátý gól Boleslavi znamenal konečnou,“ smutnil Jan Stránský.

„Líbí se mi, když základní část zpestří speciální zápas, navíc pro dobrou věc.“

Osmadvacetiletý útočník nuceně pauzíroval v předchozích duelech s Vítkovicemi a v Pardubicích, pro speciální duel už se ale vrátil. „Líbí se mi, když základní část zpestří speciální zápas, navíc pro dobrou věc,“ kvitoval projekt PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI.

Severočeši znovu měli k dispozici třetího nejproduktivnějšího hráče, jenž však svoje statistiky tentokrát nerozšířil. „S naším kondičním trenérem Petrem Švehlou jsme celý týden pořádně trénovali, takže po kondiční stránce jsem problém neměl, ale výsledkově to nedopadlo podle představ,“ mrzelo autora šesti letošních gólů a majitele devíti přihrávek.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Pirátům nepomohl ve speciálním utkání ani fakt, že za celých šedesát minut nedostali ani jeden trest, takže nečelili žádné přesilovce soupeře. Něco takového zažil chomutovský tým v základní části nejvyšší soutěže vůbec poprvé poté, co se mužstvo na jaře 2012 vrátilo mezi tuzemskou elitu po 38 letech.

„Už dlouho si říkáme, že musíme hrát disciplinovaně, protože vyloučení nám letos prohrála řadu zápasů,“ konstatoval obránce Stanislav Dietz. „Snažíme se spíš kmitat nohama, abychom si nemuseli pomáhat fauly v útočném ani obranném pásmu,“ doplnil ještě zadák, jenž má letos na kontě zatím devět dvouminutových trestů.

Dietz: Zápas bez vyloučení? Takový si nevybavím

Odchovanec jihočeského hokeje pak bezprostředně po závěrečné siréně marně lovil v paměti, jestli něco podobného v seniorském hokeji zažil. „Žádný takový zápas si nevybavím, protože se to stává opravdu málo,“ uzavřel a jeho slova potvrzuje i pohled do chomutovské historie.

Piráti odehráli zápas bez vyloučení v dubnu 2015, kdy se po roční pauze vraceli do extraligy. Jednalo se poslední kolo baráže v Olomouci, která už měla stejně jako Severočeši jasný postup. Předtím se to samé Severočechům povedlo první říjnový den roku 2011 s Berounem ve druhé nejvyšší soutěži.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz