bahis siteleri

Bez parťáků bych to nedokázal, hlásí Ordoš po hattricku. Na Vlacha se nezlobíme

Jan Ordoš. | Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Skoro z nuly na sto. Bílí Tygři do Brna přicestovali rovnou z Olomouce se dvěma porážkami v zádech. Na horší výkony ale dali zapomenout a Kometě uštědřili nepopulárního bůra. „Něco jsme si k tomu řekli. Dneska byl na ledě úplně jiný tým,“ chválí svůj mančaft Jan Ordoš, který se do modrobílé sítě trefil hned třikrát a mohl oslavit svůj první extraligový hattrick.

V úvodu zápasu mohlo být ale všechno jinak. Už v páté minutě se musel z ledu pakovat Jaroslav Vlach, když mu rozhodčí po zásahu loktem do obličeje Martina Zaťoviče udělili trest ve hře.

„Nezlobíme se na něj, to se stává,“ brání Ordoš svého spoluhráče. Před oslabením se s parťáky hecovali, že je dlouhý trest nepoloží.

A nepoložil: liberečtí pětiminutové oslabení zvládli. „Kuba Neužil to vychytal, kluci to odbránili. Myslím si, že to byl velký krok k tomu, abychom dnešní zápas vyhráli,“ sděluje.

Po ubráněném oslabení navíc padl první gól zápasu ‒ povedenou střelou do víka se blýskl obránce T. J. Melancon. Ostatně góly v zápase stříleli jen hosté.

„Góly se povedly, i ten nájezd, který byl teda trošku se štěstím.“

Z pěti branek Bílých Tygrů se sám Ordoš postaral hned o tři. „Góly se povedly, i ten nájezd, který byl teda trošku se štěstím. Při posledním gólu mě Birna (Michal Birner, pozn. red.) parádně našel,“ komentuje.

Při trestném střílení nechtěl nic vymýšlet. „Když jsem jel nájezd naposledy, myslím, že proti Varům, tak mi to ujelo. Chtěl jsem prostě střílet,“ vysvětluje.

V 50. minutě zápasu Ordoš zkompletoval svůj první hattrick v nejvyšší soutěži...

„Už několikrát jsem dal dva góly, ale nikdy se mi nepovedlo dát ten třetí, takže jsem za to fakt strašně rád. Bez parťáků bych to nedokázal. Hattrick se nedává každý den, takže si to budu pamatovat,“ neskrývá radost.

Body do tabulky jsou pro něj však důležitější, Liberci se poprvé v sezoně podařilo naplno bodovat venku. „Konečně. Nemám k tomu co dodat,“ říká s úsměvem.

„Jsme rádi, že jsme ukončili šňůru dvou porážek.“

Po Olomouci a Brnu pokračují Bílí Tygři ve své tour po venkovních stadionech, před sebou mají ještě čtyři další zastávky.

„Jo, je to nezvyklé, ale věděli jsme o tom. Jsme rádi, že jsme ukončili šňůru dvou porážek a zítra už si řekneme něco k zápasu se Spartou. Musíme hrát stejně jako dneska,“ nabádá Ordoš.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz