Bez mlhy a za stavu 1:0 pro Draky, rozhodl svaz po protestu Vsetína

Foto: dracisumperk.cz

Druholigový zápas Šumperka se Vsetínem, který byl ve druhém kole předčasně ukončen kvůli mlze na šumperském stadionu, se bude dohrávat od času 5:17 a stavu 1:0 pro domácí Draky! Rozhodl o tom výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje, jenž tak zamítl vsetínský protest a potvrdil dřívější rozhodnutí sportovně technické komise. Termín dohrávaného střetnutí zatím není znám.

Plekanec Chance liga

Nedohraným kláním se už dřív zabývala sportovně technická komise ČSLH, která k velké nespokojenosti Valachů nařídila pokračovat v duelu od času 5:17 a stavu 1:0 pro Draky. Valaši se cítili poškozeni a proti tomuto rozhodnutí se odvolali. „Žádáme opakování celého utkání od začátku, případně kontumaci ve prospěch Vsetína, jelikož pořádající klub jednoznačně pochybil,“ napsalo na svaz vsetínské vedení.

"Jedná se o nebezpečný precedens, kdy se na totožnou situaci nahlíží zcela jinak."

„Pokud bychom měli pokračovat v utkání od času 5:17 a stavu 1:0, budeme trvat na tom, aby na ledě byly vytvořeny úplně stejné podmínky jako v den utkání, takže musí být stejná mlha nad hrací plochou. Jinak si ani rozhodnutí nemůžeme vysvětlit, protože pokračovat v zápase za jiných podmínek, bez mlhy na stadionu, je přece neregulérní,“ navrhovali Valaši. Výkonný výbor svazu však potvrdil předchozí verdikt.

„Z vyjádření hlavního rozhodčího a delegáta utkání vyplynulo, že hlavní sudí duel po dohodě se zástupci obou mužstev zahájil a úvod proběhl za odpovídající viditelnosti. Ve chvíli, kdy se podmínky staly neregulérními, utkání nejdřív přerušil a následně ukončil. Předchozí část zápasu byla sehrána za ztížených, nikoli však neregulérních podmínek. Ty byly pro oba týmy stejné,“ říká tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Vsetín je rozčarován postojem Draků a cítí se poškozen »

„Tohle šumperské vítězství už Drakům nikdo nevezme. Byť body z něj nekápnou. Český svaz ledního hokeje posvětil skutečnost, že větru a dešti poručit nelze,“ hlásí Draci na svém webu. Zato na Lapači si mohou nad tímto rozhodnutím ukroutit hlavy. „Klub VHK ROBE Vsetín ho bere na vědomí, ale zásadně s ním nesouhlasí,“ sdělují Valaši na klubovém webu a poukazují na dva roky starý případ z Tipsport extraligy.

„Jedná se o nebezpečný precedens, kdy se na totožnou situaci nahlíží zcela jinak. Zatímco extraligové utkání Komety proti Zlínu v říjnu 2014 bylo kvůli mlze ve 13. minutě přerušeno a posléze opakováno od první minuty za regulérních podmínek, Vsetín jednoznačně pyká za to, že Draci nezajistili regulérní podmínky ani nás o zjevném problému dopředu neinformovali.“ Termín dohrávky zatím není znám.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz