Berger o bitvě Lvů s Tygry: Skoro jako play off. Bojovné a do těla

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Na prohrané derby Hradec zareagoval nejlepším možným způsobem. I když duel s Libercem nebyl o hokejové kráse, Mountfield si dokráčel pro to, co v pátek ztratil. Pro tři body. Souboj šelem čekal na rozuzlení téměř až do konce, drama ale svou trefou definitivně zamítl Jan Berger. V 56. minutě zvýšil na 3:1 a Lvi už si výhru uniknout nenechali.

Plekanec Chance liga

Už od začátku bylo patrné, že pod Bílou věží se nebude hrát na kombinace do prázdné brány. Oba celky válčily o otevření skóre, o každou střeleckou příležitost. „Strašně důležitý zápas, ubojovaný. Výhry si vážíme. Liberec hraje o hodně, takže to bylo opravdu náročné. Čekali jsme hlavně nepříjemnou hru, ale byli jsme připravení a tři body zůstaly doma,“ potvrzuje náročnost souboje hradecký Jan Berger.

„Týmy teď hrají o všechno, zápasy prostě budou ubojované. V podstatě se začínají hrát zápasy play off a pro nás je jen dobře, když je vybojujeme. Připraví nás to na klíčové boje v závěru sezony. Ne vždycky bude k vidění tolik krásných akcí, hodně gólů bude padat z dorážek. Ale bude dobré, když tam budou padat nám,“ uvědomuje si Berger důležitost poslední čtvrtky základní části.

Kolem brány se zápasy rozhodují, říká Smoleňák

Sám východočeský útočník sice nenaskočil do pátečního derby, i tak ho ale porážka 2:3 rozhodně neminula. V hradecké kabině nemohli být po zápase s Pardubicemi spokojeni nejen s výsledkem, ale také s výkonem předváděným po většinu zápasu. Do toho nedělního tedy šli s jediným cílem: stůj co stůj urvat vítězství. „Tak jsme si to řekli. Chtěli jsme hrát poctivě dozadu, bojovně, do těla, jednoduchý hokej,“ přikyvuje Berger.

„Říkali jsme si, že se nenecháme vyprovokovat, že oni mají přesně ty typy hráčů, kteří provokují rádi. Ale jinak souboje určitě k hokeji patří,“ pokračuje. A právě Janu Bergerovi hra do těla rozhodně není cizí. Když se naskytne příležitost, rád soupeře přimáčkne k mantinelu nebo mu jinak znepříjemní práci s kotoučem. „Třeba i proto mě trenéři nasadili na tenhle zápas,“ směje se. „Ale mně to nevadí. Když člověk souboj čeká, je na něj připravený a je férový, tak proč ne.“

V utkání Hradce s Libercem se však Berger do většího souboje, třeba i pěstního, nepustil. Místo toho se tentokrát soustředil na hru dopředu, soupeřova brankáře prověřil hned třikrát. Brankou zaváněla už bomba z levého kruhu z poloviny třetí třetiny. „Chtěl jsem zkusit střelu pod lapačku, brankář mi ale nenechal dost místa. Nepovedlo se to úplně tak, jak jsem si představoval,“ přiznává.

Chuť si však spravil o pět minut později. Na třetím hradeckém gólu se podílela celá čtvrtá letka, parádní práci v přečíslení předvedl především nahrávající Vopelka. „Udělal to nádherně, poslal krásnou žabku. Puk mi padl přímo na hůl a já se jen soustředil, abych ho z první trefil. Spíš instinktivně jsem pálil mezi nohy, nebylo moc co jiného vymýšlet,“ popisuje Berger.

Sestřih utkání Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec

Dá se říci, že tahle branka dodala domácím klid, jelikož v okamžiku jejího padnutí totiž běžela už 56. minuta. Možná o to pozoruhodnější je energie, se kterou hradecký střelec na brány jel. Nebývá totiž pravidlem, že by v závěru extraligového zápasu měli hokejisté sil na rozdávání. „Člověk celé léto trénuje, aby právě v té 56. minutě měl sílu zrychlit. Jsem rád, když se mi dřina, kterou třeba i v létě odvádím, vrátí,“ říká Jan Berger.

Právě jemu se tvrdá práce a dril určitě vyplácí. Letošní sezonu začínal Berger ve WSM lize, píle, vytrvalost a odhodlání však přesvědčily trenéry Mountfieldu k jeho povolání do extraligového kádru. Za Hradec nastoupil usměvavý forvard letos v 17 zápasech a na ledě vždy nechal maximum. Odměnou mu tentokrát byla mimo výhry i třetí extraligová branka kariéry.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz