Berany sžírá marodka i bídná koncovka. Nejsme schopni dát gól, láteří Poletín

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Sezonu odstartovali slibně, když doma přehráli třineckého favorita. Z následujících pěti utkání ale zlínští hokejisté vyhráli jen jedno. Naposledy nestačili na Vítkovice, kterém jim nepovolily ani gól. Berani se trápí v koncovce. V posledních dvou zápasech skórovali jen dvakrát. Navíc je drtí i rozsáhlá marodka. Zlínu se prakticky rozpadla elitní útočná formace.

Plekanec Chance liga

„Vstup do utkání nebyl špatný, ale vydržel nám asi deset minut. Domácí se uklidnili druhým gólem a měli spoustu příležitostí, kdy nás podržel Kuba Sedláček. Zápas rozhodla třetí branka, kdy jsme udělali hrubou chybu v útočném pásmu, ujeli nám dva hráči a dali gól. Tam se asi zápas zlomil,“ přiznává zlínský kouč Robert Svoboda.

„Utkání se nám nepovedlo od začátku. Přijeli jsme tady hrát aktivně, ale Vítkovice nám v první třetině daly dva góly,“ nechápe útočník Michal Poletín. „Hrajeme komplikovaný hokej místo toho, abychom hráli jednoduše. Nedodržujeme základní věci. V šatně bychom si měli sednout a do dalších zápasů tohle změnit, protože takhle vyhrávat nebudeme,“ zdůrazňuje.

Patrik Zdráhal: Tři body jsme potřebovali jako sůl

Ačkoliv to tak dlouho nevypadalo, Berani nakonec přestříleli ostravský celek v poměru 29:28. „Chtěli jsme mít hodně střel a de facto střílet z každé pozice, abychom se jednoduše dostali do brány a byli jsme v tlaku. To se nám ale celý zápas nedařilo. Bartošák odchytal dobrý zápas, chytil pár šancí, ale my se musíme celkově zlepšit,“ uvědomuje si nejlepší hráč Zlína v úterním duelu.

„Na druhou stranu snažili jsme se do konce zápasu snažili bojovat, ale nejsme schopni dát gól. Pak můžeme těžko vyhrát. Přitom prvních deset minut první třetiny jsme měli dobrých. Nevím, proč jsme poté přestali hrát a zatáhli se. Druhá třetina byla podle mě jedna z nejhorších, které jsme vůbec odehráli. Před třetí části jsme si řekli, že za dvacet minut se s tím dá něco udělat. Bohužel se nám nepodařilo dát rychlý gól, aby domácí znervózněli. Vyhráli zaslouženě,“ pokračuje letní posila z Chomutova.

Zlínské mužstvo si nepomohlo ani v početních výhodách, kolikrát je sehráli velmi špatně. „V přesilovkách jsme byli neškodní. Nezbývá nám než věřit, že se vrátí klíčoví hráči, kteří tyto situace zvládnou lépe,“ hlásí trenér Svoboda.

Dlouhodobě zranění jsou totiž elitní útočníci Jakub Herman, Antonín Honejsek a Zdeněk Okál. Od vlastního spoluhráče dostal pukem další forvard Michal Popelka, zadák Tomáš Valenta musel po zápase na šití poraněného ucha, a to mohou být Berani rádi, že se jim do sestavy vrátil Jakub Šlahař. „Kluci nám chybí, to je jasné. O to víc jsme si ale řekli, že musíme bojovat, dohrávat protihráčem a jezdit, což tam tentokrát nebylo. Musíme to zlepšit,“ nabádá Michal Poletín.

Sestřih utkání Vítkovice – Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz