Berani začínají trkat. Během pauzy jsme si vyjasnili systém hry, líčí Flynn

Foto: beranizlin.cz

26. listopadu 2021, 8:59

Lukáš Mihal

Berani začínají trkat. Po reprezentační přestávce vyhráli i své druhé utkání, i když se utkali se suverénně prvním Třincem. Ten však proti posledním ševcům musel skousávat ukončení vítězné série, o což se velkou měrou zasloužil zlínský forvard Oscar Flynn, který se za stavu 1:1 blýskl nádherným gólem v prodloužení a pro svůj tým vystřelil neskutečně cenný druhý bod.

Týden hokeje 2022

„Zápas byl vyrovnaný a věděli jsme, že Třinci se trochu klepou kolena, nebyla to jejich hra a neurčovali tempo. Všimli jsme si, že mají na ledě tři útočníky. Potom už to vyplynulo ze hry, že si na mě jejich hráč špatně najel a já dostal krásnou přihrávku od Ondry Němce. Pak jsem jen zavřel oči a naštěstí se puk brankáři odrazil mezi nohama do sítě,“ nadšeně hodnotil poslední akci zápasu zlínský útočník.

Domácí hráč měl ve svém hodnocení naprostou pravdu. Zápas byl skoro celou dobu vyrovnaný, na první gól se dokonce muselo čekat až do třetí části. Ten k překvapení všech vsítil Darek Hejcman, který tak zasel do řad Ocelářů značnou nervozitu. Ti tedy byli rádi za vyrovnání z hole Ondřeje Kovařčíka. Do konce základní hrací části už ale hosté další gól nepřidali.

„Mají zkušené mužstvo, hrají spolu dlouho a ukázali svoji sílu. Naštěstí se nedostali do žádné větší šance, a když už něco měli, tak to pochytal Libor Kašík,“ pochvaloval si 22letý útočník výkon zlínského gólmana, který zaznamenal 29 úspěšných zákroků.

Je to opravdu zvláštní, že poslední tým tabulky porazil první. Celkově by se ale dalo říct, že si za tím Zlín šel. Po reprezentační pauze předvádí čím dál lepší výkony, a i když to není příliš pohledný hokej, Beranům to konečně začalo fungovat. A ze dvou zápasů mají hned pět bodů.

„Oni jsou první, my zase na chvostu tabulky. Nepadaly nám do brány krásné góly, musíme proto hrát špinavý hokej a doufat, že pak nějaký hezký gól přijde,“ popisoval Oscar Flynn. „Dali jsme si nějaké cíle a podle nich jdeme. Zatím nám to klape, aspoň tedy ty krátkodobé. Uvidíme, jak to bude dál. Do každého zápasu půjdeme naplno.“

I bývalý hráč Mladé Boleslavi konstatuje, že jeho novému týmu výrazně pomohla reprezentační přestávka. Tam si Berani pořádně zlepšili fyzickou kondici, konečně si také jednoznačně rozdali taktické pokyny, takže každý ví, jak se bude hrát.

„Během reprezentační přestávky jsme hodně pracovali, od kondičního trenéra, kterého máme po ruce, až po trenéry. Práce to byla hodně tvrdá a zpětná vazba je teď vidět. Jsem za to rád,“ říká zlínský útočník.

Pořád je to v našich rukách, hlásí Flynn

Ševci tak stáhli ztrátu na předposlední Kladno jen na osm bodů. To najednou není úplně velká propast, takže pokud se žlutomodrým bude nadále dařit, určitě mohou myslet na záchranu. Přece jen, stále nejsme ani v polovině sezony.

„Furt je to v našich rukách. Když budeme bodovat, pracovat tak jako teď, hrát naši hru a nebudeme se babrat v tom, co neumíme, budeme úspěšní. Během reprezentační pauzy jsme si vyjasnili systém hry. Byly v tom zmatky, teď ale každý ví, jak má hrát,“ uzavřel Oscar Flynn.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz