Berani se smějí, Bruslaři ne. Tragédie! Musíme najet na starou notu, velí Vondrka

8. prosince 2019, 20:14

Václav Jáchim

Páteční zápasy se ani jednomu týmu nepovedly, před reprezentační pauzou se teď mohou smát jen Berani. Hokejisté Zlína vyhráli ve městě aut 6:3 a napravili předchozí selhání s Mountfieldem, naopak Bruslaři mají v soukolí písek, z posledních tří bitev proti sokům z dolních pater tabulky nezískali nic. „Vůbec nevím, kde mám začít. Tragédie!" kroutí hlavou kapitán Michal Vondrka.

Nový fanshop

Středočeši se propadli do útlumu v úterní předehrávce proti Litvínovu. Po dvou třetinách vedli 4:1, nakonec padli 4:6.  Svěřenci trenérů Rulíka a Patery urazili hokejového Boha, ztratili totiž i dva další zápasy. V pátek sice nehráli špatně, ale v Kladně nebodovali. A teď doma proti Zlínu zase porážka. Klíč k ní vězel v první třetině, po divoké přestřelce prohrávali Bruslaři 3:4 a už se nevzpamatovali. „Byly to takové dostihy, nahoru a dolů. To je prostě na prd," nekličkuje Vondrka.

Zatímco v jiných kláních domácí hýřili aktivitou a byli efektivní, tentokrát sice dřeli, ovšem výkon postrádal potřebné parametry. Styl a la All Star-Game se z tribuny líbil, s Berany to zpravidla o přísunu gólů nebývá. Ovšem Boleslavští měli původně úplně jinou představu. „Od začátku to bylo špatné. Padly tam blbé góly, i hodně se štěstím. Myslím, že nás Zlín vyloženě nepřehrál. My dokázali vyrovnat, ale poté jsme se nenastartovali a nehráli to svoje," říká David Šťastný.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Útočník, který to z dřívějšího působení ve Zlíně dobře zná, tušil, že Bruslaře nečeká nic snadného. „Jsou nepříjemní pro každého, ale na to se takhle dívat nedá. My si řekli, co chceme hrát, jenže od začátku to vypadalo jinak. Nebyl to zápas, který bychom asi měli vyhrát. Bohužel jsme to nezvládli," uznává Šťastný. Příčin neúspěchu je víc. „Myslím, že tam byla přemíra snahy, z toho pak pramenily chyby. Je to proto, že každý hrozně chce. Ve dvou pak vlítneme na jednoho a propadáme," nabízí pohled kapitán Michal Vondrka.

Z domácích nevyšel duel nikomu. Ani Gašperu Krošeljovi, který měl jinak parádní podzim. Jenže slovinský gólman chytal téměř všechno a je ve velkém zápřahu, nedorazy v herním systému nedokáže hatit donekonečna. „Máme v obranném pásmu větší zmatek, nevím, jak to přesně vysvětlit," reaguje Šťastný na dotaz, kde je největší problém defenzivy. „Všichni víme, že jsme dlouho měli nejlepší obranu v soutěži, a v posledních dvou zápasech doma jsme dostali 12 gólů, Což je fakt blbý."

Není divu, že po zápase se Zlínem zůstala kabina Bruslařů dlouho zavřená. Třenéři a hráči tam bleskově probrali zásadní neduhy. „Něco jsme si tam řekli. Teď máme přestávku a já věřím, že se dáme dohromady. Že to zklidníme a najedeme na tu samou notu jako předtím," povídá Vondrka. Přestávka v extraligovém programu přijde Mladé Boleslavi vhod. „Pokud ztratíte tři zápasy za sebou, je samozřejmě lepší, když se dál hraje. Ale odpočineme si, potrénujeme. Musíme se vrátit k tomu, co chceme hrát. Věřím, že pak to bude jako dřív," dodává závěrem Šťastný.

Sestřih utkání Ml. Boleslav - Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz