Berani potvrdili příchod Hermana, vrací se Werbik. Veselý v klubu zůstává

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

1. května 2018, 12:29

Jan Šimek

Jména prvních zlínských posil jsou odtajněna. Poté, co klub informoval o příchodu brankáře Jakuba Sedláčka, přišli na řadu další hráči. Hotovo je v případě přesunu útočníka Jakuba Hermana z Olomouce, ze zámoří se do mateřského klubu vrací Nicolas Werbik, smlouvu si vysloužil také přerovský forvard Jakub Šlahař. Ondřej Veselý potvrdil konec kariéry, v organizaci Beranů ale zůstává. Klub potvrdil odchody Robertse Bukartse, Libora Kašíka, Davida Šťastného, Pavla Klhůfka a Radoslava Illa.

HokejkaSHOPvanoce

„Všem patří poděkování za odvedené služby pro zlínský hokej. Především Roberts a Libor odvedli pro naši organizaci obrovský kus poctivé práce a mají velkou zásluhu na výsledcích zlínského hokeje nejen v uplynulé sezoně. Oba nyní směřují svou hráčskou kariéru jiným směrem a přejeme jim hodně zdaru v novém působišti,“ říká pro klubové stránky Martin Hosták, jednatel a generální manažer zlínského klubu.

„I když jsme se nedohodli na pokračování spolupráce s Davidem Šťastným, těší nás jeho nečekaná nominace na světový šampionát v sezoně, ve které úspěšně hrál ve zlínském klubu. Je to velká motivace pro další mladé kluky,“ doplňuje. 

Hráčskou kariéru ukončil veterán a zlínská ikona Ondřej Veselý. Z hokejového prostředí ovšem nezmizí úplně. Od 1. května bude v klubu zastávat pozici development manažera pro rozvoj mládeže. 

Trenérský štáb Zlína: Hamrlík zůstává, Svobodovi pomůže Šolc »

Spekulace se potvrdily v případě Jakuba Hermana, o jehož příchodu z Olomouce se hovořilo krátce poté, co právě Hanáci vyřadili Berany v předkole play off. „Byla to logická volba. Víme, jaké má kvality a v zápasech s námi se prosazoval střelecky. Jedná se o konstruktivního útočníka a věřím, že nám zapadne do skladby mužstva,“ hlásí hlavní kouč Robert Svoboda.

Ze zámoří se po třech letech vrací dvacetiletý útočník Nicolas Werbik. Ten si zahrál v QMJHL za Rimouski. V USHL válel za Youngstown a naposledy v Des Moines. „Nicolase znám z juniorky, má velmi dobré tělesné parametry, je to pravák a střelec. Uvidíme, jak se prosadí v seniorské kategorii, ale předpoklady k tomu rozhodně má,“ tvrdí Svoboda.

Jakub Šlahař si kontrakt vysloužil svými výkony ve WSM Lize, kde patřil k tahounům Přerova. V uplynulém ročníku zapsal v 54 zápasech celkem 34 kanadských bodů, když vstřelil 17 branek a přidal stejný počet asistencí. „Kuba po letech dozrál v nesporné kvality extraligového útočníka a svými výkony si řekl o stálé místo v kádru. Navíc je to pravák a těch není nazbyt,“ pochvaluje si zlínský trenér.

Na cestě je další útočník. Šanci dostanou i cizinci

Změny v útočných řadách Beranů ovšem rozhodně nejsou konečné. „Sázíme na zdejší odchovance a věříme, že potvrdí svou kvalitu. Počítáme s tím, že v brzké době potvrdíme jméno jednoho velmi kvalitního forvarda z extraligy. Při nástupu na led pozveme na zkoušku dva až tři zahraniční útočníky. Může se jednat i o účastníky letošního mistrovství světa v Dánsku,“ tvrdí sportovní manažer Jiří Šolc.

„Loňský model s Ralfsem Freibergsem se nám totiž velmi osvědčil a hodláme v něm pokračovat. Cílem je vybudovat opět zdravý hráčský kádr a konkurenceschopný extraligový tým podobně jako v loňské sezoně,“ dodává na závěr Šolc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz