Berani na ledě. Stavjaňovi už se hlásil Szturc, nechyběly ani další posily

Foto: hokej.zlin.cz

Zlínští začali přípravu na ledě a vyhlíží 52. sezonu v nejvyšší české soutěži. Pod taktovkou bude mít Berany Antonín Stavjaňa, který se po letech vrátil do Zlína a nahradil Roberta Svobodu. Do přípravy už naskočila také dvojice cizinců Rickard Palmberg a Ralfs Freibergs, kteří se připravovali individuálně. Nejčerstvější akvizicí je Roman Szturc, který má ale zatím jen krátkodobý kontrakt.

Nový fanshop

„Na úvod trénujeme na dvě poloviny a tým je doplněn o hráče, kteří jsou tady na zkoušku z Přerova. Máme to takto naplánováno na dobu, kdy budeme trénovat v prostředí PSG arény. Po zúžení kádru už budeme trénovat dohromady,“ sdělil hlavní trenér Antonín Stavjaňa, který na zlínské střídačce nahradil Roberta Svobodu, jenž se přesunul zpět k juniorskému týmu.

Na prvním tréninku se objevili i útočníci Jiří Ondráček a Pavel Sedláček, které postihla zranění během suché přípravy. „Ondráček bruslil, ale zatím zkouší, co noha v brusli vydrží. Sedláček absolvoval celý trénink.“ Ve zlínském dresu už se proháněla po ledě také čerstvá akvizice Roman Szturc. „Je to zkušený hráč. Byl bez smlouvy a domluvili jsme se, že nám vypomůže, když nemáme jistotu, že Ondráček se Sedláčkem budou stoprocentně připravení,“ upřesnil Stavjaňa.

„Ve Vítkovicích jsem měl ještě platnou smlouvu. Dostal jsem nabídku jít do Zlína, na což se těším a doufám, že bude angažmá delší, než je původní dohoda,“ sdělil Roman Szturc, který má smlouvu jen do poloviny října. „Snadné to nebude, ale jdu do toho s čistou hlavou a těším se na to,“ dodal.

Vítkovického odchovance čeká první extraligové angažmá mimo Ostravu. „Dospělo to do fáze, kdy jsem se rozhodl, že je ideální čas zkusit to jinde a restartovat kariéru. Mluvil jsem s trenérem před podpisem, také jsem sbíral informace o jeho herním stylu a podíval jsem se na soupisku. Z toho mi vyšlo, že to bude ideální a mohlo by mi to ve Zlíně sednout,“ říká Szturc, který v loňském ročníku nastřílel devět branek.

První přípravné utkání čeká Berany až 13. srpna, kdy zahájí ZUBR Cup zápasem proti Slavii Praha. „Nechtěli jsme předčasně zápas, chceme začít kondičně.“ Jisté ale stále není, kde se odehraje utkání s krajským rivalem ze Vsetína. „Vím, že mezi fanoušky to resonuje a i kvůli nim by bylo dobré, kdyby se to podařilo rozseknout.“ Původně se utkání mělo hrát v Uherském Hradišti, ale z bezpečnostních důvodů se hledá jiné místo.

Aktuální soupiska PSG Berani Zlín

Brankáři:
Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének.

Obránci:
Tomáš Žižka, David Nosek, Ralfs Freibergs, Jakub Ferenc, Dalibor Řezníček, Daniel Gazda, Lukáš Buchta, Matyáš Hamrlík – Mikuláš Zbořil, Robert Černý (oba Přerov).

Útočníci:
Bedřich Köhler, Tomáš Fořt, Rickard Palmberg, Jiří Ondráček, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Roman Szturc, Jakub Šlahař, Pavel Sedláček, Jan Dufek, Michal Popelka, Štěpán Fryšara – Šimon Kratochvil, Jakub Navrátil (oba Přerov).

Změny v kádru PSG Berani Zlín

Příchody:

Bedřich Köhler (Kometa Brno)
Lukáš Buchta (Omaha)
Jan Dufek (Poruba)
Rickard Palmberg (Timra)
Roman Szturc (Vítkovice)

Odchody:

Nicolas Werbik (Vítkovice)
Tomáš Valenta (Olomouc)
Jiří Karafiát (Vsetín)
Edgars Kulda (neznámo)
Tomáš Štůrala (neznámo)
Jan Dluhoš (Poruba)
Martin Padrnos (Třebíč)
Jan Václavek (Třebíč)

Přípravná utkání PSG Berani Zlín

13.08. 18:00 PSG Berani Zlín – HC Slavia Praha (ZUBR Cup)
14.08. 18:00 PSG Berani Zlín – VHK ROBE Vsetín (ZUBR Cup, ?)
15.08. 18:00 HC ZUBR Přerov – PSG Berani Zlín (ZUBR Cup)
20.08. 18:00 PSG Berani Zlín – HC Olomouc
22.08. 18:00 PSG Berani Zlín – HC Kometa Brno
29.08. 17:00 HC Olomouc – PSG Berani Zlín
03.09. 17:30 HK Dukla Trenčín – PSG Berani Zlín
05.09. 18:00 HC Kometa Brno – PSG Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz