Berani na hraně: Dvě výhry nad Boleslaví? Je to reálné! burcuje Fořt

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Zlín předvedl v sérii s Boleslaví zřejmě nejlepší výkon, na výhru mu to ale nestačilo. Hosté si sice nevypracovali tolik gólových šancí, zato v nich byli produktivnější. Klíčovou postavou byl kapitán Bruslařů Michal Vondrka, který se po návratu do sestavu blýskl gólem a asistencí. Chvíli před jeho brankou mohl poslat Berany do vedení Tomáš Fořt. Před odkrytou bránou však zaváhal.

Nový fanshop

Po zápase tudíž těžko hledal slova. “Já nevím, na to se těžko odpovídá. Když vám řeknu cokoliv, tak to bude znít, že se vymlouvám. Proměnit jsem to měl, byly tam nějaké aspekty, proč jsem to nedal, ale tím bych to uzavřel,” pokrčil rameny jediný střelec zlínské branky, jenž litoval zahozených šancí svého týmu. Fořt nebyl jediný, kdo se svou příležitostí nenaložil gólově.

“Měli jsme proměnit ty tutové šance a mohli jsme v klidu vyhrát. Gólovky jsme měli, akorát jsme je neproměnili. A to rozhodlo,” myslí si. Berani měli k dispozici také čtyři přesilovky. Ani jednu nevyužili. Boleslavští k Zlínským rychle přistupovali a to dělalo ševcům problém. “V sérii už přesně vědí, jak to chceme hrát my. A my zase víme, jak to chtějí hrát oni. Ale já jsem tam měl v přesilovce tutovku, a to kdybych proměnil, tak jsme ji využili. Takže říkat, že nám nejdou přesilovky, je zavádějící,” namítá zlínský útočník.¨

Sestřih PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav

Zlín se pak za stavu 1:2 daleko hůř dostával do gólových příležitostí, protože Boleslav velmi dobře bránila a domácí moc k ničemu nepouštěla. “Jsou velice bruslivý mančaft a všichni jsou fyzicky zdatní, takže s nimi je to těžké, ať hrají jakýkoli systém,” říká nejlepší hráč na straně Zlína.

Ač zápas ve prospěch Bruslařů rozhodla jejich první lajna, zlínský útočník v ni neviděl až tak klíčovou roli. “Nemyslím si, že by nějak vyčnívali oproti jiným lajnám. Samozřejmě jsou to výborní hráči, ale nemůžete se soustředit jen na jednu lajnu.”

Utkání určil gól Michala Vondrky, jenž zacílil svou střelu přesně k tyči Kašíka. “Vystřelil od modré a dal gól, to je těžké nějak řešit,” pokrčil rameny Fořt. S výkonem svého týmu byl spokojen, jen je potřeba, aby Berani proměňovali své příležitosti. “Do dalšího zápasu je asi nutné jen se trochu zklidnit, abychom ty šance proměnili. Pak bude velká naděje, že uspějeme,” věří.

Zlín je nyní ve fázi, kdy už si nemůže dovolit zaváhat. Pokud chce postoupit, musí nyní dvakrát zvítězit. V to Zlínští samozřejmě doufají. “Z mého pohledu je to velice reálné. Když v pátek vyhrajeme, tak věřím, že to v Boleslavi urveme,” burcuje šestadvacetiletý útočník, který doufá, že by pátý duel na ledě soupeře nemusel být pro domácí až takovou výhodou. “Jestli jim tam přijdou lidi, tak budou mít výhodu. Na druhý zápas jim tam ale nepřišli. Uvidíme,” uzavírá zlínský útočník.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz