Berani bez vůdců? Veselý asi skončí. Bukarts se loučil v slzách: Zlín miluji

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

10. března 2018, 20:56

Michal Sedláček

Zlín se rozloučil se sezonou a také s některými hráči. Ševci v předkole nestačili na Olomouc, když nedokázali vyhrát ani jedno z domácích utkání a padli v poměrů 1:3 na zápasy. V závěru čtvrtého duelu to bylo drama až do konce, ale vyrovnat se Beranům nepovedlo. Když pak hráči po zápase poděkovali fanouškům, zůstal u střídačky jen Roberts Bukarts.

Nový fanshop

Klíčový muž Zlína si šel po utkání pro svou malou dcerku a objel s ní v náruči ještě jednou ledovou plochu na zimním stadionu Luďka Čajky. Poté ji vrátil do náruče své manželky a šel se ještě rozloučit s fanoušky. Všem muselo být jasné, že lotyšský útočník se loučí se Zlínem nadobro. To se potvrdilo i následně, když přijel zpět ke střídačce, dal si hlavu do dlaní a po tváři mu tekly slzy. „Byl to pro mě velmi emotivní moment, protože nevím, kde budu hrát v budoucnu,“ přiznává Roberts Bukarts.

„Strávil jsem tady dvě a půl sezony a byl jsem tady velmi šťastný. Děkuji Zlínu za to, jak mě přijal a jak mě přijali fanoušci. Miluji Zlín a mám rád všechny své spoluhráče,“ prohlásil lotyšský útočník, který však o své další budoucnosti nechtěl mluvit. „Sezona pro nás skončila, ale to je sport, takový je hokej. Dali jsme do toho to nejlepší a to nejen v play-off, ale v celé sezoně,“ tvrdí Bukarts.

„Byla to vyrovnaná série. Oni hráli dobře a my jsme se snažili do toho dát to nejlepší, co v nás bylo,“ komentuje sedmadvacetiletý útočník právě skončenou sérii, ve které se ani jednou neprosadil. „Útočník, který by nebyl nespokojený, když by nedal gól, by snad ani nebyl útočník. Ale je to týmový sport. Občas dáte gól vy, někdy zase váš spoluhráč,“ krčí rameny zklamaný Lotyš.

Veselý: Pravděpodobně to byl můj poslední zápas

Možná ještě smutnější byl po utkání zlínský kapitán Ondřej Veselý. Čtyřicetiletému hráči končí smlouva a zřejmě i celá kariéra. „Pravděpodobně to byl poslední zápas tady, ale nechám si to ještě projít v hlavě, ale pravděpodobně to byl můj poslední zápas,“ ohlásil po utkání Veselý, který v extralize odehrál 1156 zápasů. Zlín se sice do čtvrtfinále probojoval, ale i tak hodnotil sezonu kladně. „Je to samozřejmě úspěch. Před sezonou nás lidi pasovali na sestup, či na baráž. Hokejový projev byl z naší strany dobrý, i ten konečný výsledek je dobrý,“ říká.

Vypadnutí v předkole ho ale samozřejmě mrzí. „Proti Olomouci jsme si věřili. Soupeř to pro nás byl přijatelný. Rozhodly fakt malé věci, ve kterých nás Olomouc trochu přetlačila,“  tuší. Jednou z nich byly přesilovky. Ševci z nich v sérii nevytěžili ani jeden gól. „Oni dali tuším tři, my nedali žádnou. Byla to určitě jedna z věcí, ve kterých byli lepší. Dále to byly osobní souboje. V těch byli důraznější, vyhrávali jich hodně,“ hledá příčiny prohry zlínský kapitán.

Právě na konci druhé třetiny měli Berani přesilovku, kde svého soupeře sevřeli a vytvořili si obrovský tlak. Stav utkání byl v tu chvíli 1:0 pro hosty, kdyby se ševcům podařilo srovnat, kdo ví, jak by nakonec duel dopadl. „Těžko říct, jestli to bylo klíčové. Přesilovky nebyly špatně sehrané, bylo tam hodně střel, ale oni hodně puků zblokovali a co letělo na bránu pochytal brankář, který chytal výborně. Těžko říct, zda zrovna toto rozhodlo, ale je pravda, že jsme žádný přesilovkový gól nedali. V tom byl asi rozdíl,“ uzavírá Ondřej Veselý, jehož rozpoložení však jeho jménu rozhodně neodpovídalo.

Sestřih utkání Aukro Berani Zlín – HC Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz