Beránek vyměnil Havířov za Vsetín. Kopta uspěl na zkoušce, Ďurač ne

Foto: hc-vsetin.cz

14. listopadu 2017, 15:49

Adam Bagar

Kádr prvoligového Vsetína se rozrostl o další dvě jména! Na zkoušce uspěl Ondřej Kopta, jenž bude v klubu hostovat do konce sezony. Druhou útočnou posilou je Petr Beránek. Ten přichází na Lapač z Havířova, formou měsíčního hostování s opcí. Oba forvardi mohou nastoupit už ve středečním zápase s Prostějovem. Valaši o tom informovali na svém webu.

Plekanec Chance liga

Po konci zkušených útočníků Radima Hrušky a Romana Tomase, kteří se přesunuli do Žiliny, Valaši nutně sháněli útočníky. Na zkoušku přivedli Ivana Ďurače a Ondřeje Koptu, ale nechali si jen druhého jmenovaného. Dvaadvacetiletý útočník Mountfieldu, jenž začal sezonu v pražské Slavii, bude na Valašsku hostovat do konce sezony.

„Moc se těším na skvělou atmosféru, ale hlavně chci pomoci jak týmu, tak i sám sobě.“

Útok Vsetína rozšíří také Petr Beránek, který na Lapač přichází z Havířova v rámci měsíčního hostování s opcí. „Událo se to asi výkony, ale i tím, že se celému týmu nedařilo. Havířovské vedení potřebovalo udělat změny a nějak jsem to čekal, že mohou ukázat i na mě. Jsem rád, že jsem dostal novou šanci a můžu pomoct Vsetínu,“ sděluje.

Čtyřiadvacetiletý útočník v AZetu nenašel pohodu, v sedmnácti zápasech nasbíral pouhé dva body za asistence. Teď má před sebou novou výzvu. „Moc se těším na skvělou atmosféru, ale hlavně chci pomoci jak týmu, tak i sám sobě. Potřebuju se zvednout a začít vyhrávat zápasy. Ideálně udělat nějakou velkou sérii,“ má jasno Petr Beránek.

Beránek zná Koptu a Podešvu: Úplně do nového jsem nešel

Ten už na Lapači absolvoval tři tréninky. „Všechny byly poměrně v tempu. Trénuje se hodně do rychlosti, takže se to musím naučit a stejně tak i taktiku. S klukama se musím ještě sehrát. V kabině znám Ondru Koptu z Hradce a Martina Podešvu, se kterým jsem hrál ve Znojmě. Takže zase úplně do nového jsem nešel,“ usmívá se na závěr.

Bývalý mládežnický reprezentant s extraligovými zkušenostmi, který si vyzkoušel kanadskou juniorskou OHL, mezinárodní EBEL v dresu Znojma nebo dokonce finské juniorské soutěže, prožije premiéru ve vsetínském dresu už ve středu, kdy Valaši na svém ledě hostí Prostějov. Pomůžou noví hráči Vsetínu k posunu v prvoligové tabulce?

Soupiska VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Jaroslav Pavelka, Luboš Horčička, Michal Šurý, Daniel Bechný.

Obránci: Tomáš Frolo, Filip Dundáček, Ondřej Holomek, Petr Šenkeřík, Daniel Krenželok, Radim Ostrčil, Martin Janáček, Jakub Teper, Jiří Weintritt, Michal Žák.

Útočníci: Jaroslav Markovič, David Březina, Martin Podešva, René Kajaba, Radim Kucharczyk, Vojtěch Šilhavý, Ondřej Slováček, Tomáš Vávra, Dominik Pokorný, Adam Hořanský, David Vítek, Jiří Karafiát, Ondřej Kopta, Petr Beránek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz