Beránek se konečně trefil: Už jsem měl na sobě deku. Nakoukne do reprezentace?

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

V rámci 25. kola Tipsport extraligy hostila Energie na svém ledě trápící se Pardubice. Dynamo přijelo na západ Čech s touhou zlomit dlouhou sérii porážek, domácí Karlovy Vary naopak s cílem vytvořit si na Východočechy ještě větší náskok.

Jágr Chance liga

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme gól na 1:0. Pak jsme ale měli výpadek, byli jsme šílení. Druhá třetina byla katastrofální. Úplně jsme se přizpůsobili jejich hře, nebyli jsme ten tým, co doposud. Nešly nám nohy, byli jsme ve všem pomalí. Naštěstí pro náš skončila druhá třetina 2:2, mohlo to být úplně jiné,“ hodnotí velmi kriticky výkon Západočechů Ondřej Beránek

Ve třetí části, za stavu 2:2, ujížděl právě Beránek sám na Hamerlíka. Karlovarský útočník v důležité situaci uspěl. „Už jsem na sobě měl takovou deku, dlouho jsem nedal gól. Zkusil jsem, co jsem dělal dřív a podařilo se to. Jsem za to rád,“ těší dvaadvacetiletého energetika.

Východočeši ještě na konci dokázali utkání zdramatizovat, když v čase 58:32 snížil Antonín Dušek. „Jasně, že stavu 4:3 se už nehraje tak dobře, ale věřili jsme, že to musíme za každou cenu ukopat. Podařilo se to, vyházeli jsme to a zvítězili,“ libuje si rodák z Havlíčkova Brodu. Energie závěrečné pokusy hostí přečkala bez úhony a brala tři body.

Dynamo odehrálo první utkání pod novými kormidelníky. Po již druhé letošní změně na trenérském postu přebrali potápějící se pardubickou loď Ladislav Lubina, Petr Čáslava a Richard Král. Premiéra ovšem vítězná nebyla a série proher tak stoupla na hrozivých devět klání v řadě.

„Asi byli svázaní, ale pod novými trenéry do toho museli dát všechno. My jsme ale nevnímali, že mají takovou šňůru proher, soustředili jsme se sami na sebe. Šli jsme do zápasu s pokorou. Chtěli jsme vyhrát, abychom jim odskočili na co nejvíce bodů,“ vysvětluje Beránek.

Karlovarští odehráli poslední domácí zápas před reprezentační pauzou. V té si dost možná příliš Ondřej Beránek neoddychne, dostal se totiž do širší nominace reprezentace. „Já jsem za to strašně rád, nesmírně si toho vážím, ale pořád je to zatím širší nominace, ale jsem za to rád.“ Věří útočník s osmičkou na zádech, že do konečné nominace nakoukne? „Uvidíme. Co se má stát se stane a počkáme,“ skromně odpovídá mladý Beránek.

Sestřih utkání Karlovy Vary - Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz