bahis siteleri

Beránek po konci v Jihlavě dlouho bez práce nezůstal. Míří do 2. ligy

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Útočník Petr Beránek má nové angažmá. Jako posilu ho oznámilo ambiciózní Znojmo, kterému má šikovný útočník pomoci postoupit do Chance ligy. Klub informaci potvrdil na svém webu.

„V momentě, kdy se jej Jihlava rozhodla uvolnit, jednali jsme hodně rychle. Navíc i Petr sám projevil zájem k nám přijít. Dohodli jsme se obratem a jsme rádi, že díky jeho příchodu nadále zvýšíme konkurenci v útoku," říká pro znojemský web majitel klubu Pavel Ohera.

Brněnský rodák přichází do známého prostředí, ve Znojmě už totiž působil během sezon 2019/2020 a 2020/2021. Tehdy Orli hráli mezinárodní EBEL ligu, potažmo českou 2. ligu, která ale byla na podzim 2020 kvůli covidu ukončena. Beránek poté zamířil do prvoligové Třebíče.

Teď se do města okurek vrací. Devětadvacetiletý útočník má Orlům pomoci naplnit cíle, které si vedení klubu před sezonou stanovilo. Jihomoravané chtějí o soutěž výš.

Nutno dodat, že za touhle metou zatím kráčí celkem suverénně, vždyť ve Východní konferenci 2. ligy nasbírali už 46 bodů. Druhá Kopřivnice jich má na svém kontě 32.

„Když se Jihlava rozhodla Petra Beránka uvolnit, jednali a dohodli jsme se rychle."

Nic na tom nezměnila ani skutečnost, že právě Kopřivnice v minulém kole jako vůbec první tým Znojmo v letošním ročníku 2. ligy porazila.

Orli vstoupili do sezony s poměrně úzkým kádrem, svěřenci Jiřího Berouna odehráli většinu zápasů na tři útoky. Znojemský lodivod teď navíc nemůže počítat s některými hráči kvůli zraněním a nemocem. Možná právě proto došlo k angažování Beránka.

Zkušený forvard má co nabídnout. První část letošního ročníku strávil v Jihlavě, kde si během 21 zápasů připsal bilanci 3+6.

Ještě mnohem lepší to v jeho podání bylo loni, kdy patřil v Prostějově k nejlepším hráčům. Jestřábům v minulé sezoně pomohl celkem osmnácti góly k historickému postupu do semifinále Chance ligy.

„Dohodli jsme se obratem a jsme rádi, že díky jeho příchodu nadále zvýšíme konkurenci v útoku."

Mezi další štace Beránka patří Vsetín, Havířov, Slavia, Litoměřice nebo extraligový Hradec Králové. Vyzkoušel si také nejvyšší soutěž na Slovensku, kde hájil barvy Žiliny.

Na závěr dodejme, že posilování Znojma zřejmě nekončí. Boss Orlů Pavel Ohera se totiž nechal slyšet, že do kádru hledají ještě jednoho produktivního útočníka.

Petr Beránek.

Petr Beránek. | Foto: Markéta Křížová, lhkjestrabi.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz