Benátky už jsou na ledě. Jak vypadá aktuální soupiska?

Foto: Martin Kurfiřt

Protože první přípravné utkání sehrají Benátky nad Jizerou už v pondělí 22. července, kdy je čeká běloruský Soligorsk, s nástupem na led si pospíšily.

Aplikace Tipsport extraligy

Hlavnímu kouči Valdemaru Jirušovi se hlásily i dvě nově oznámené posily.

Z Chomutova přichází devatenáctiletý obránce Ondřej Buchtela. Ten měl v minulé sezoně hodně napilno: reprezentoval národní tým do devatenácti i dvaceti let. Na klubové scéně pak vystřídal hned čtyři týmy: Chomutov (19 utkání, 1+1), Litoměřice (22 zápasů , 1+4), Kadaň (6 duelů, 0+3) a Ústí nad Labem (3 utkání, 0+0).

A druhá nová – v tomto případě lépe řečeno staronová – tvář v Benátkách? Na zkoušku dorazil dvacetiletý slovenský útočník Michal Juščák, který dříve působil v liberecké mládeži. Loňskou sezonu začal ve slovenské dvacítce, jež hrála slovenskou extraligu (22 utkání, 0+1), a dokončil ji v zámořské NAHL (20 zápasů, 2+6).

Zásadnější zprávou je však to, že zůstávají zkušení hokejisté v čele s Jánem Nikem, Danielem Špačkem a Ladislavem Bittnerem. Z hostování v Litoměřicích, respektive v Chomutově, se pak vracejí objev loňské sezony Jiří Průžek a útočník Adam Dlouhý.

Nejdůležitější hráč týmu z posledních let – obránce Petr Kolmann – se momentálně připravuje s partnerským Libercem. To samé platí například o zkušeném brankáři Marku Schwarzovi. 

Aktuální kádr HC Benátky nad Jizerou

Brankáři: Matěj Žajdlík, Pavel Čajan.

Obránci: Jan Hampl, Ján Niko, Jakub Žůrek, David Aubrecht, Filip Kovář, Vratislav Kunst, Ondřej Buchtela, Adam Charvát, Daniel Ira.

Útočníci: Adam Dlouhý, Jan Šír, Petr Wiencek, Jiří Průžek, Ondřej Chrtek, Jan Žemba, Daniel Špaček, Adam Najman, Jakub Rychlovský, Vojtěch Jiruš, Ladislav Bittner, Adam Klapka, Michal Juščák, Petr Šafařovský.

Ondřej Buchtela

Ondřej Buchtela | Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Přípravné zápasy HC Benátky nad Jizerou 

22. července – Soligorsk BĚL (D)
5. srpna – Novokuzněck RUS2 (D)
8. srpna – Pavlodar KAZ (D)
13. srpna – Salcburk II ALP (D)
15. srpna – Lausitzer F. NĚM2 (D)
19. srpna – Sokolov (D)
20. srpna – Drážďany NĚM2 (D)
22. srpna – Ústí nad Labem (V)
27. srpna – Litoměřice (V)
29. srpna – Briancon FRA (D)
3. září – Třebíč (D)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz