Bednář po prohře se Švédy: Zklamání je veliké, ale není to konec světa

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(ÖRNSKÖLDSVIK, od našeho zpravodaje) Mistrovství světa odstartoval v brance, ale hned první zápas s Bělorusy nedochytal. Ve čtvrtfinále se ovšem znovu dostal do hry, když v úvodu druhé třetiny nahradil Lukáše Paříka. Karlovarský brankář Jan Bednář proti Švédsku skvělými zákroky držel české šance na postup. Na něj ale reprezentační osmnáctka nedosáhla a na turnaji se loučí.

Nový fanshop

„Se Švédy jsme od druhé třetiny hráli vyrovnanou partii. Věřil jsem, že to urveme aspoň do prodloužení, ale nestalo se. Bohužel v první třetině jsme je svou nedisciplinovaností pustili do hry. Tříbrankový náskok se pak proti takovému týmu strašně těžko dohání,” uvědomuje si Bednář.

Ten Paříka nahradil v brance ve 22. minutě po třetí brance Švédska. „Gólman musí být připravený kdykoliv, protože v zápase se může stát cokoliv. Nebál jsem se toho. Neměl jsem co ztratit,” popisuje.

Alois Hadamczik hodnotí mistrovství světa

„Role gólmana je specifická v tom, že když udělá chybu, je okamžitě vidět. Svůj výkon hodnotit nebudu. Chtěl jsem co nejvíc pomoci týmu, bohužel týmový úspěch se nám tady nepodařil. Porazili jsme Finy, hráli jsme vyrovnaně s Kanadou. Zklamání je veliké, ale není to konec světa. Prohráli jsme si to zbytečnými fauly,” pokračuje karlovarský gólman.

Po porážce 2:4 si tak čeští mladíci o medaile nezahrají, byť v koutku duše se jistě těšili na zápasy o cenný kov. „Čekali jsme, že to bude vyrovnaný turnaj. Vyjma prvního zápasu, který jsme prostě nezvládli, jsme podávali po celou dobu stabilní a slušné výkony. Bohužel tenhle zápas byl rozhodující a my pojedeme smutně domů,” mrzí Jana Bednáře.

Radek Mužík po vyřazení ve čtvrtfinále

Ve hře o zlato zůstávají Američané, Rusové, Kanaďané i domácí Švédové. „Ale nedokážu si tipnout, kdo vyhraje. Je to moc vyrovnané. Těžko říct. Všichni tady vědí, jaký mančaft s výbornými individualitami má Amerika. Kdybych musel tipnout, tak favoritem je asi Amerika,” uzavírá gólman karlovarské Energie.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz