Bednář o Slavii i roli manažera: Tahle sezona pro mě bude zlomová

Foto: hc-slavia.cz

Slavia chystá pro příští ročník Chance ligy zajímavý tým. Jedním z jeho hlavních stavitelů je sportovní manažer Jaroslav Bednář, který chce hrát s Pražany atraktivní hokej.

Ještě před startem sezony se navíc v Edenu uskuteční exhibiční zápas, v němž se se svými kariérami rozloučí právě Bednář a Marek Tomica. Tedy dvě slávistické legendy. „Chtěl bych fanoušky pozvat, bude to výborná show podpořená koncertem," avizuje Bednář.

Ve Slavii došlo k určitým hráčským přesunům. Co vám uplynulá sezona ukázala?
Bavili jsme se s majiteli, že je čas na to, aby dostali šanci mladí kluci, které u nás máme. Především naši odchovanci. Zároveň jsme podle mého názoru postavili dostatečně silný tým na to, aby v něm tito mladí hráči mohli vyrůstat.

Prioritním cílem na přestupovém trhu pro vás bylo angažování Vladimíra Růžičky, že?
Úplně bych nesouhlasil. Stejně důležité pro nás bylo udržení Tomáše Knotka, Lukáše Žejdla a dalších hráčů, které jsme si pro příští sezonu vybrali. Ale ano… Vláďa je jedním z pilířů, na kterém chceme tým v dalších sezonách stavět. Jsme rádi, že ho máme.

Jak dlouho jste s Vladimírem Růžičkou jednali?
V kontaktu jsme byli od listopadu. Chtěl jsem se na něj jet několikrát podívat, ale covid to tehdy zkomplikoval. Nicméně sám Vláďa projevil zájem vrátit se do Slavie, takže jednání byla rychlá. Dohodli jsme se de facto během pár hovorů.

„Vláďa je jedním z pilířů, na kterém chceme tým v dalších sezonách stavět."

Plánujete do startu sezony ještě výraznější posílení?
Jak už jsem řekl, máme silnou kostru hráčů, ke kterým chceme navázat naše mladé. Výraznější posilování proto neplánujeme, byť samozřejmě máme u nás hráče na zkoušku. Za mě je Slavia v ideální době, kdy by mladí odchovanci s dostatečnou výkonností měli dostat prostor.

Chápu to tedy správně, že vy se nechcete za každou cenu hnát za co nejlepším výsledkem v jednoletém horizontu, ale vaším cílem je spíš si tým vychovat?
To jste řekl naprosto přesně. Jsme přesvědčeni, že tohle je ta správná cesta. Zářným příkladem je třeba Mikuláš Hovorka, který dostal prostor a po jedné sezoně mezi dospělými podepsal v extralize. Ale samozřejmě chceme také hrát v tabulce na špici. Chceme hrát hokej, který bude pro fanoušky atraktivní.

„Za mě je Slavia v ideální době, kdy by mladí odchovanci s dostatečnou výkonností měli dostat prostor."

Když se dostanu ke konkrétním jménům, proč jste nepodepsali Martina Michajlova?
V případě Martina a Romana Málka jsme měli dva kvalitativně srovnatelné gólmany, přičemž jsme se rozhodli pro Romana Málka. K němu jsme dali dva naše mladé a talentované gólmany, které si chceme vychovat. Věříme Romanu Málkovi, ovšem prostor dostanou také Michal Pittr a Tomáš Volevecký.

Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz

Vaše gólmanské trio je velmi mladé. Nejstaršímu Romanu Málkovi je teprve 21 let. Věříte, že tlak ustojí?
Když ho neustojí, tak jsme v kontaktu s dalšími gólmany. Nicméně klukům věříme. Zároveň si myslíme, že máme natolik dobrou obranu, že ta to svou hrou brankářům usnadní. Navíc, jak jsem říkal, mysleli jsme i na opačnou variantu a pro případ výkonnosti nebo zranění máme připravený záložní plán.

„Když naši mladí brankáři tlak neustojí, máme připravený záložní plán."

V obraně měl skvělou sezonu Daniel Krejčí, který odešel do Polska.
Danovi bychom chtěli poděkovat za služby, které pro klub odvedl. Víme, jak důležitým hráčem pro nás byl. Nicméně jsme se rozhodli jít jinou cestou. Filozofii máme teď nastavenou jinak a snažíme se jí držet. Rozhodli jsme se pro razantní obměnu týmu. To je vše, co bych k tomu řekl.

Místo Daniela Krejčího by mohl zaujmout Šimon Szathmáry. Oba jsou si typologicky velmi podobní – ofenzivní obránci.
Je to tak. Od Šimona očekáváme podporu útoku z pohledu obránce. Je to ofenzivní bek. Věříme, že týmu má co dát. Stejně jako všichni ostatní hráči, které jsme podepsali. Budu se opakovat, z mého pohledu máme tým složený na to, abychom hráli velice atraktivní hokej.

Jak složité pro vás bylo udržet Tomáše Knotka, který patří mezi nejlepší hráče Chance ligy?
My se s Tomášem známe už z Hradce Králové a v kontaktu jsme byli nějakou dobu. Pro nás bylo zásadní, že Tomáš jevil zájem ve Slavii zůstat. Dohodli jsme se rychle a jsem za to rád.

Kdo bude podle vás patřit mezi největší favority Chance ligy?
Asi se mnou budete souhlasit, když řeknu, že nejvíc posilují Zlín a Vsetín. Myslím, že takhle mužstva budou hrát nahoře a my jim chceme konkurovat.

„Myslím, že tahle sezona bude pro mě osobně zlomová. Sezona, která ukáže, jestli tuhle práci můžu dělat, případně nemůžu."

Už jste se coby bývalý vynikající hráč zabydlel v roli funkcionáře?
Člověk se pořád učí. Je to úplně nová pozice. Rozhodně to není o tom, že bych jen seděl na zadku a čekal. Myslím, že tahle sezona bude pro mě osobně zlomová. Sezona, která ukáže, jestli tuhle práci můžu dělat, případně nemůžu. Jsem každopádně plný energie. Jdu do toho s pokorou a udělám všechno pro to, aby se Slavia zvedala.

Když říkáte, že tahle sezona pro vás bude zlomová, máte tedy sám vůči sobě nastavené měřítko toho, jestli jste uspěl?
Mám. Je to přesně o tom, že hráči, které jsme vybrali, budou předvádět takové výkony, jaké od nich očekáváme, a že budeme hrát atraktivní hokej. To je to, pod čím jsem podepsaný a za co nesu zodpovědnost. Věřím, že tým je natolik silný, aby hrál v Chance lize významnou roli. Jsem spokojený s tím, jak jsme ho složili.

24. srpna máte v Edenu společně s Markem Tomicou rozlučkový zápas, který udělá tečku za vašimi kariérami. Těšíte se?
Těším se moc. Máme přislíbenou účast velice zajímavých hráčů. Tímto bych chtěl fanoušky pozvat, aby se přišli podívat. Bude to výborná show podpořená koncertem. Určitě si to všichni společně užijeme.

Budete nostalgicky vzpomínat?
Ještě jsem o tom nepřemýšlel, ale když to tak říkáte, je to věc, která do sebe zapadá. S Markem ty týmy skládáme tak, že v nich budou hráči, se kterými jsme hráli a se kterými máme osobní vztahy. Takže se při zápase určitě vzpomínky a historky vybaví. Takže ano. Dokážu si představit, že budu nostalgicky vzpomínat.

Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz