Bednář, Hlaváč a teď ikona Pardubic! Vrchlabí odtajnilo další hvězdnou posilu

Foto: hcdynamo.cz

Před pár dny ukončil útočník Petr Sýkora profesionální hráčskou kariéru, ale s hraním tak úplně nepřestane. Jako další přestupovou pecku jeho příchod odtajnilo vedení druholigového Vrchlabí! „Je to další obrovská osobnost, která má respekt a uznání i mezi hráči v kabině,“ libuje si na klubovém webu Stadionu jeho sportovní ředitel Jiří Jakubec.

HokejkaSHOPvanoce

Před třemi dny Jakubec oznámil pokračování Jaroslava Bednáře a taky působení Jana Hlaváče, který si za Vrchlabí zahrál už v sezoně 2017/18. V témže článku avizoval, že během týdne dojde k odtajnění další velké posily. 

Tou se stal 40letý Petr Sýkora, který teprve před pár dny ohlásil konec kariéry. Tedy alespoň té profesionální. Pardubická legenda se v klubu svého srdce přesunula do pozice, v níž bude pomáhat s výchovou mladých hráčů.

A hokej přece jenom taky ještě hrát bude. „Je to hráč, kterého není vůbec zapotřebí představovat,“ uvádí Jakubec. „Petr se po loňské náročné sezóně rozhodl ukončit svoji extraligovou/profesionální kariéru, ale s hokejem se mu ještě úplně končit nechtělo,“ vysvětluje důvody, proč Sýkora kývl na vrchlabskou nabídku.

„Petr se po loňské náročné sezóně rozhodl ukončit svoji extraligovou/profesionální kariéru, ale s hokejem se mu ještě úplně končit nechtělo.“

 

Zdaleka to ale nebyl jen on, kdo měl na příchodu autora 381 extraligových branek podíl. „První kontakty proběhly přes Jirku Vašíčka, pomohl tomu i Jarda Bednář, který se Sejčkem odehrál vynikající sezónu ve švýcarském Davosu,“ ocenil Jakubec.

Sportovní manažer přidal další detaily příchodu hokejisty, který si ve své bohaté kariéře vyzkoušel i angažmá v NHL, kde odehrál dva zápasy za Nashville a deset za Washington. „S Petrem proběhlo velice jednoduché a naprosto korektní jednání, kdy jsme se dohodli na všech zásadních věcech,“ řek Jakubec.

„Nejdůležitější pro Petra bylo, aby mohl angažmá ve vrchlabském týmu spojit se svou novou rolí, kterou má v pardubickém klubu a tou je práce a výchova mladých talentů. Nijak zásadně se to nekříží s naším programem a tak by Petr měl absolvovat kompletní sezónu v našem A-týmu,“ dodal.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Zároveň upozornil nato, že Sýkora nemá v úmyslu nastoupit do zápasů druhé ligy jen tak pro legraci. „S Petrem jsem v kontaktu, angažmá ve 2. lize nepodceňuje, připravuje se zatím individuálně a myslím, že se všichni můžeme těšit na jeho hokejové umění a to zejména na střelbu a koncovku,“ předjímá Jakubec. 

Fanoušci Stadionu tak mají o důvod navíc, proč netrpělivě vyhlížet nadcházející sezonu. „Je to další obrovská osobnost, která má respekt a uznání i mezi hráči v kabině a myslím, že jeho hokejové kvality jsou stále mnohem výš než na 2. ligu. Doufáme, že i on bude tím kamínkem do skládačky, který nám pomůže splnit naše ambiciózní cíle,“ uzavřel Jakubec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz