Bednář gólmanem týdne napříč Kanadou! Daří se i Malíkovi

Foto: Facebook Titan d'Acadie-Bathurst

Že na juniorském šampionátu budou Češi potřebovat senzační výkony v bráně, to je holý fakt. Proto je dobře, že Jana Bednáře i Nicka Malíka zastihl start ročníku ve výtečném rozpoložení.

Fanshop národního týmu

Bednářův tým Acadie-Bathurst momentálně vévodí celé QMJHL s bilancí šesti výher a jedné porážky v nájezdech. Český brankář k tomu ale v uplynulém týdnu přidal ještě jeden cenný individuální titul.

Byl totiž vyhlášen nejen nejlepším gólmanem quebecké ligy, ale vysloužil si dokonce i místo v all-star týmu celé CHL!

Cenu si vysloužil za výkony v Cape Breton, kde inkasoval za necelých 65 minut hry jeden gól z 27 střel, a proti Charlottetownu, jemuž lapil 39 ze 42 pokusů. Ve druhém duelu se stal druhou hvězdou večera, v obou si ještě navíc připsal po jedné asistenci!

Aktuálně je na úspěšnosti 92,9 procenta a brankovém průměru 2,16.

Společně s Bednářem má z brankářů ročníku 2002 nejvíce zkušeností druhý český krajánek Nick Malík. Ten před letošní sezonou zvolil naopak odchod na sever a podobně naopak i setrvání v seniorském hokeji.

Ve finském KooKoo vytvořil dvojici s Oskarim Setänenem, který je starší o osm let. Český talent přesto zatím dostává o něco víc prostoru a v nesmírně kvalitní soutěži drží po osmi utkáních vynikající čísla – úspěšnost 91,5 procenta a průměr 2,02 inkasované branky.

To ho řadí na pátou příčku gólmanských statistik. Pětkrát slavil vítězství a i s jeho přispěním je klub z Kouvoly pátý, jen pět bodů za vedoucí dvojicí TPS Turku – Kärpät Oulu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz