Bartošák už je Ocelářem. Jsem rád, jak se k tomu většina lidí postavila, tvrdí

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Jeden z největších extraligových přestupů je realitou, Patrik Bartošák vyměnil Vítkovic za mistrovský Třinec. Mluvilo se o tom dlouho, i v době, kdy se oba soupeři utkali ve čtvrtfinále play off. "Tehdy jsem měl smlouvu ve Vítkovicích a kopal jednoznačně za ně. Neměl jsem důvod řešit Třinec dřív, než to bylo aktuální," připomíná reprezentační brankář.

HokejkaTV

Věděl, že přesun mezi rivaly vyvolá velký ohlas. Zejména ve vítkovickém táboře. "Jsem rád, jak se k tomu většina lidí postavila," reaguje. Současné dny jsou pro Bartošáka hodně hektické. Nejprve byl oficiálně potvrzen jeho přestup, šikovný gólman se pere o své první mistrovství světa. Ale hlavně, Patrik s partnerkou co nevidět očekávají narození syna. "Překvapivě ani nejsem moc nervózní," usměje se.

Jaké máte po zveřejnění přesunu do Třince reakce od okolí?
Už o to vím nějakou dobu, bral jsem to jako hotovou věc. Pokud jde o reakce, musím říct, že jsem rád, jak se k tomu lidi postavili. Až jsem to nečekal, většina ohlasů byla pozitivních. Výjimka potvrzuje pravidlo, najdou se lidé, kteří budou nadávat. Ale tak to bude vždycky. Jinak jsem vděčný za to, jak se k tomu většina vítkovických fanoušků postavila. Dostal jsem od nich zprávy a vzkazy.

I od třineckých příznivců?
Ano. Myslím, že mě v prvních reakcích přivítali.

Jak se to k vám doneslo? Četl jste komentáře na sociálních sítích?
Ne, to ne, ale lidi si to vyslechnou. Někdo se tak baví, jiný si udělá srandu. Ale číst si komentáře, to není úplně můj styl. To by se člověk zbláznil (uměje se). Tohle jsem dělal, když mi bylo dvacet a chytal ještě v juniorce. Už tehdy mě z toho málem trefil šlak.

V Americe to asi takové není, že?
Ale je. Ne, že by vyloženě člověk něco prodával nebo tak, ale i ty negativní reakce tam jsou. Není to asi tak strašné, jak to může být u nás, nicméně i tam se to děje. Takže úplně v pohodě. Zvykl jsem si.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Míříte do Třince, který v neděli získal titul. Obhajoba bude pořádná výzva, co říkáte.
To ano. Ale já se k tomu nijak neupínám. Titul si vyhráli oni, já s ním neměl nic společného. Takže se budu snažit jako vždycky soustředit na svoji práci. Tohle je jejich titul. Ne můj. Kdybych měl obhajovat svůj, bylo by to asi něco jíného. Já se budu soustředit na to, abych předvedl to, co mám. Takže ty nejlepší výkony.

Bylo pro vás nepříjemné, že jste ve čtvrtfinále hráli s Vítkovicemi zrovna proti Třinci?
Ne, vůbec ne. Dopředu jsem říkal, že pokud jsem ve Vítkovicích, budu kopat za ně. Už jsem věděl, že když zůstanu v Evropě, bude to Třinec. Věděl jsem, že do konce dubna mám smlouvu ve Vítkovicích. Vím, co pro mě Vítkovice udělaly, co pro mě znamenají od chvíle, kdy jsem tam ve čtrnácti letech přišel. Neměl jsem důvod řešit Třinec dřív, než to bylo aktuální. Chápu, že se vyskytly názory, jak Vítkovice prohrály s Třincem proto, že Bartošák už měl Třinec v hlavě, ale jsme profesionálové, já to přesně takhle bral.

Váš agent Vladimír Vůjtek zmínil, že určitou variantou mohl být odchod do NHL. Je to pravda? A co ruská KHL?
KHL vůbec ne. Od té doby, co jsem se rozhodl, že budu v Evropě, bral jsem jedině Třinec. NHL tam nějak ve hře asi pořád je, ale zatím nepřišlo nic, co by mě nějak nadchlo. Nad KHL jsem vůbec neuvažoval, hlavně kvůli tomu, že do týdne nebo dvou se nám má narodit mimino. Tahat matku prvorodičku ve 24 letech s miminem do Ruska, to se mi úplně nechtělo. Navíc v Třinci budeme doma, ona tam může mít svoji rodinu, kterou bude potřebovat. A já ji budu nablízku, protože tripy po Česku nejsou tak dlouhé. Takže nejlepší volba byla zůstat tady.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Termín porodu se blíží. Jste nervózní?
Překvapivě ani ne. Termín máme desátého, může se narodit dřív, ale i později. Abych řekl pravdu, nervózní vůbec nejsem. Možná je to trochu divné, většina chlapů by měla být. Snad je to tím, že si to nepřipouštím. Dojde mi, že je to realita, až se malej narodí. Samozřejmě už doma probíhaly první přípravy – zařizování dětského pokoje a tak. Pořád si ale zatím neuvědomuju, že to bude realitou.

Pustí vás případně reprezentační trenéři k porodu? Vezmete si do Bratislavy raději auto?
Asi ano, nebo si ho tam nechám dovézt. Pokud bude třetí brankář na soupisce, tak bych k porodu nebo těsně po něm přijel, na otočku do Ostravy. Určitě nebude čas na nějaké slavení, ale chtěl bych partnerku a malého na skok navštívit. Bude záležet, kolik brankářů se napíše na soupisku. Když budeme jenom dva, budu si muset počkat na první volný termín.

Ideální by bylo, kdyby se syn narodil ještě před šampionátem, že?
Když jsem byl dva dny doma, tak jsem partnerce kázal, ať chodí po schodech a dává si horkou vanu. Ať porodí co nejdřív (usměje se). Né, dělám si srandu. Hlavní je, aby byli všichni zdraví. Jestli bude porod dřív nebo později, jestli pojedu nebo ne, třeba hodinu po porodu - to už je až druhá věc. Hlavní je, aby oba byli v pořádku. Partnerka stejně bude mít u porodu dost starostí sama ze sebou, natož abych tam ještě otravoval a očumoval.

Díváte se teď častěji na telefon, jestli nejsou nějaké novinky?
Je pravda, že po každém tréninku k telefonu letím. To je první, co udělám. Už se to blíží. Může se stát, že sednu do auta a pojedu. Úplně ideální by bylo, kdyby to byl den volna. Uvidíme.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz