Bartošák skvěle vychytal Anděla. Málem jsem si urval tříslo, hlásí

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

5. února 2018, 16:47

Adam Bagar

Vítkovice až na čtvrtý pokus našly tříbodový recept na nováčka z Jihlavy. I díky Patriku Bartošákovi, jenž potvrdil parádní formu pátou vychytanou nulou v sezoně a především v klíčovém momentu celého utkání skvěle zlikvidoval únik Radka Hubáčka i tutovku Lukáše Anděla, který dorážel do odkryté branky. "U toho jsem si málem urval tříslo," popisuje vítkovický gólman.

Jágr Chance liga

Oba trenéři o tom na tiskové konferenci mluvili jako o klíčovém okamžiku celého duelu. Byla to přímo ukázková situace toho, že když nedáš, tak dostaneš. Dukla měla na hokejce vyrovnání na 1:1, ale místo toho z protiútoku udeřily Vítkovice, které se za stavu 2:0 dostaly do velké pohody a soupeře už prakticky k ničemu nepustily.

"Hubas (Radek Hubáček, pozn. red.) ujížděl sám na bránu, já tam jel na dorážku. Dostal jsem se k ní, ale bohužel Bartošák to výborně vychytal a hned z protiútoku jsme inkasovali. Chytil to fakt perfektně," pokyvuje Lukáš Anděl, kterého zahozená šance hodně mrzí. "Mohlo to být 1:1, ale místo toho bylo 2:0. Rozhodlo to," dodává.

Parádní zákrok Patrika Bartošáka a nedáš, dostaneš

Anděl měl před sebou v podstatě odkrytou branku, když se v tom před pukem na poslední chvíli zjevil beton vítkovického gólmana. "Byla to opravdu důležitá situace, možná i zlomová v celém zápase. Kdyby to využili, tak nás to mohlo trošku položit a byl by z toho úplně jiný zápas," tuší Patrik Bartošák, jenž potvrdil super formu.

"Mohlo to být 1:1, ale místo toho bylo 2:0. Rozhodlo to. Bartošák mě výborně vychytal."

"Ale u té dorážky jsem si málem urval tříslo," pousměje se. Duel však dochytal a cítí se v pořádku. "Není to nic vážného, cítím se stoprocentně. Celkově moje flexibilita lehce vázne, takže jsem se trošku soustředil na to, ať se tam už moc nenatahuju a doženu to rychlostí," doplňuje Bartošák, který nakonec zapsal pátou nulu v sezoně.

Jihlavu jsme téměř k ničemu nepustili, těší Szturce

"Nějaké myšlenky na další nulu tam na konci určitě byly, ale nejdůležitější jsou tři body. Těch si cením ještě víc. Soustředili jsme se na to, že tři body potřebujeme k tomu, abychom se udrželi na čtvrté příčce a zůstali v kontaktu s týmy, které jsou nad námi," přiznává Bartošák, jenž musel zlikvidovat 25 střeleckých pokusů soupeře.

Roman sekl Hlinku mezi nohy: Moje chyba, ale nebyl v tom úmysl »

Další porci zákroků by měl přidat hned v úterý při posledním utkání před reprezentační pauzou, kdy Vítkovice hostí v souboji tabulkových sousedů Kometu Brno. "Bude záležet na trenérech, ale budu samozřejmě připraven," říká Patrik Bartošák, kterého pak čeká přesun do Prahy, odkud se následně vydá do dějiště OH v Jižní Koreji.

Sestřih HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz