Bartošák chytal výborně, hlásí Mertl. Proti Lvovi se mu hraje blbě

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Hned úvodní kolo nového roku 2018 nabídlo fanouškům pořádný tahák dvou nejlepších týmů. Vítkovice v něm potvrdily super formu a braly výhru 3:0. Aktivnější Plzeň nenašla recept na skvěle chytajícího Patrika Bartošáka, který pochytal všech 39 střel. "Chytal fakt výborně," uznává útočník Tomáš Mertl.

Plekanec Chance liga

Ale kvalitní výkon podal rovněž Miroslav Svoboda. Plzeňský gólman musel hlavně v první části vytáhnout několik důležitých zákroků. "Na začátku tam měl co chytat a podržel nás," pokyvuje Mertl. Co se nepovedlo Vítkovicím v první části, si nechaly na prostřední dějství, v němž dvěma góly během necelých pěti minut rozhodly o svém důležitém triumfu.

Klíčovou roli při tom sehrál také explzeňský Jakub Lev, jenž připravil vítězný gól pro Rostislava Olesze. "Kuba je velký, silný hráč. Hraje se proti němu vždycky blbě. Těžko se s ním přetahuje, ale je potřeba využít aspoň šance, když fauluje. Připravil sice gól, na druhou stranu byl dvakrát vyloučený. Ale nepovedlo se nám to potrestat," mrzí Tomáše Mertla.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Svoboda byl proti oběma vítkovickým pokusům bez šance. "S prvním gólem nic nemohl dělat, druhý byl tečovaný," líčí jednatřicetiletý útočník. Ten mohl ve 48. minutě nasměrovat indiány k nějakým bodům, ale ve velké šanci netrefil prázdnou klec. "Ten puk byl takový prudší. Vzal jsem jej na špičku, trošku se mi to zvrklo v rukách a netrefil jsem to ideálně."

Kdyby proměnil, možná by ještě utkání vypadalo jinak. Plzeň měla ve třetím dějství obrovský tlak, na střely tuhle část hry vyhrála jasně 14:3, ale Patrika Bartošáka ne a ne překonat. "Určitě by to ještě bylo zajímavé, dostali bychom se na kontakt. Bylo ještě dost času, pomohlo by nám to a závěr by byl ještě hodně otevřený," říká kanonýr po své tutovce.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Škoda Plzeň

Západočeši měli k dispozici také několik přesilovek, ale přes vítkovický obranný val se obtížně prosazovali. "Sehráli to tam dobře, rychle po nás chodili a my si s tím moc nedovedli poradit," přiznává Mertl. "Přesilové hry v dnešním hokeji rozhodují, jenže nám se z nich nepovedlo dát žádný gól, který by nás mohl nastartovat," dodává český reprezentant.

Plzni nevyšla ani dlouhá hra bez brankáře, v taháku nakonec padla 0:3. "S výsledkem nejsme spokojeni, ale naše hra nebyla špatná. Tlačili jsme se dopředu, měli šance, přesilovky, jenom jsme nedali gól. Bez nich to nejde," ví Mertl. Vítkovice stáhly plzeňský náskok v čele na osm bodů. "Věděli jsme, že hrají dobře, silově. Chtěli jsme vyhrát," zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz