Bartošák a Třinec? Jasnou prioritou je NHL, říká hráčův agent Vůjtek

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Čtvrtfinálová série mezi Vítkovicemi a Třincem bude pikantní pro všechny aktéry, v případně Patrika Bartošáka především. Reprezentační gólman by měl podle spekulací médií po sezoně zamířit k Ocelářům, na veřejnost se nepochopitelně dostaly i informace o jeho údajném platu a bonusech. „Přijde mi to celé divné. Patrika zastupuji, něco bych o tom měl vědět," reaguje v rozhovoru pro Moravskoslezský den hráčův agent Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

MS U20 2020

Pokud by se spekulace naplnily, bylo by stěhování reprezentačního gólmana k největšímu rivalovi Vítkovic hodně zajímavé. Oba týmy na sebe navíc od středy narazí ve čtvrtfinále Generali play off. „Já se ale musel pousmát, jak jsou všichni stoprocentně přesvědčeni, že Patrik půjde do Třince," zmiňuje Vůjtek.

Na tohle téma se mluví opravdu hodně. Padají zvěsti, že Vítkovice by tím pádem mohl posílit Míroslav Svoboda, který končí ročník v rakouském Dornbirnu. Bartošákovi brzy vyprší smlouva, už loni o něj byl velký zájem v NHL i v Rusku. Například interes ze strany Pittsburghu zněl údajně hodně zajímavě, akci na poslední chvíli ovšem zhatil pohled majitele a sázka na jiné maskované muže.

Možnosti ze Severní Ameriky registrujeme, je to padesát na padesát!

Teď je nová situace, nicméně výhled může být podobný. „Patrika chce dneska každý, dva roky je to nejlepší gólman v lize. Jeho výkony jsou výborné a nadstandardní, o spekulacích o jeho odchodu se ví. Stejně jako Vítkovice věděly od začátku sezony, že u nich dál už působit nebude. Teď se ale plně soustředí na play off, chce s Vítkovicemi uspět. A stále platí, že jeho prioritou byla a pořád je NHL," vysvětluje hráčův zástupce.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vůjtek potvrzuje, že zájem byl loni i letos. „Možnosti ze Severní Ameriky registrujeme, je to padesát na padesát. Pokud nějaká zajímavá nabídka přijde na stůl, tak věřím, že po ní Patrik sáhne. Že všichni mluví o tom, že na sto procent bude chytat v Třinci, to prostě pravda není," vysvětluje Vůjtek pro Moravskoslezský deník.

Případný odchod za Atlantik musí dávat Bartošákovi smysl. „Patrik tam nechce za každou cenu, má už něco za sebou, a proto u něj záleží především na podmínkách kontraktu. Určitě nepodepíše dvoucestnou smlouvu, aby bojoval o místo na farmě. Tohle už pro něj není krok dopředu," říká Vůjtek.

KHL? Patrik čeká rodinu, s malým dítětem to v Rusku není jednoduché

Zajímavou variantou by mohl být rovněž případný odchod do Kontinentální ligy. Bossové ruských klubů o účastníkovi loňské olympiády dobře vědí. „Patrik je ještě ve věku, kdy má jednu z posledních šancí porvat se o NHL," namítá Vůjtek. „Kdyby teď odešel na dva roky do Ruska, dostat se do zámoří by pak bylo složité. Myslím si, že KHL mu neuteče." A pak, jsou tady i osobní důvody. „Patrik čeká v květnu rodinu. Pro někoho, kdo v Rusku nikdy nebyl, není angažmá s malým dítětem jednoduché. Ale jak říkám, ještě to může skončit všelijak. Reálná je jakákoli možnost včetně NHL," opakuje.

Spekulace o přestupu z Vítkovic do Třince přišly v nevhodnou dobu, svěřenci trenérů Petra a Trnky zrovna bojovali o přímý postup do čtvrtfinále. Nepovedlo se, po vyřazení Sparty se nyní Vítkovice chystají na Oceláře. A téma "Bartošák" je zase o něco pikantnější, což pro reprezentačního brankáře není úplně příjemné.

„Všichni víme, že Patrik je silná osobnost. Kdyby nebyl, tak by to nemuselo působit ideálně. Všichni viděli, jak se vypořádal se zápasy v závěru základní části i v předkole. Na výkonnosti mu to neubralo, skoro ve všech statistikách je v extralize nejlepším brankářem. Teď to ukázal i v sérii se Spartou. Neříkám, že to bylo jen o něm, protože vyhrává tým, ale Vítkovice několikrát podržel. Dominoval. Bylo jasně vidět, že je soustředěný pouze na hokej a na klub, ve kterém působí," uzavírá hráčův agent.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz