Barinka po duelu s Vervou: Jeden z nejlepších v sezoně! Statistiky si nevede

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

13. října 2018, 8:30

Daniel Kinc

Kometa v rámci souboje loňského šampiona a tehdy ještě aktuálního lídra přivítala do té doby venku neporaženou litvínovskou Vervu. Divácky atraktivní duel patřil modrobílým, kteří v duelu Severočechy do moc šancí nepouštěli a na konci mohli před v sezoně poprvé vyprodanou halou oslavit vítězství 3:1. Pojišťující branku přidal ve třetí části sváteční střelec Michal Barinka. „Byl to kvalitní zápas, za mě jeden ze tří nejlepších v sezoně,“ hodnotil zápas zkušený bek.

Jágr Chance liga

Kometa si výhry nad Litvínovem, který do sezony vstoupil výborně, opravdu cenila. „Je to výborné vítězství, protože jsme potřebovali zabrat, a hlavně jsme potřebovali zlepšit svou hru. Navíc si myslím, že každé tři body, co získáme do tabulky, se hodí a celkově jsme odehráli všechno, tak jak jsme měli,“ smekl klobouk před celým týmem Barinka. „Byl to prostě kvalitní zápas, za mě jeden z těch tří nejlepších v sezoně, co jsme hráli. Lidem se to muselo líbit,“ dodal nadšeně.

Sám Barinka si cenil zejména vydařeného začátku utkání. „Odehráli jsme to opravdu perfektně, protože ze začátku jsme Litvínov opravdu k ničemu nepouštěli. Když už tam něco bylo, tak to Karel spolehlivě chytil a celý zápas se vyvíjel podle našich not,“ radoval se. A další recept k výhře? „Prostě jsme chtěli. Po celých šedesát minut všichni dodržovali to, co měli, a všechno si sedlo tak, jak mělo,“ komentoval dál muž, který byl součástí loňské jízdy Brňanů za druhým titulem v řadě.

Ve třetí části modrobílí vedli o dvě branky a nechtěli dopustit situaci ze středečního duelu, kdy se švýcarským Zugem vedli doma 2:0, v poslední desetiminutovce ale soupeř po chybách domácích otočil na konečných 3:2. „Zug už jsme neřešili, rozebrali jsme si nějaké věci, ale jinak jsme se o tom vůbec nebavili,“ komentoval mistr světa z roku 2010.

Zároveň věděl, že z duelu ponaučení přeci jen plynulo. „Musíme hrát tři třetiny a nikoliv jen dvě. Klíčové bylo nyní hrát zodpovědně zezadu, protože zrovna Litvínov je hodně kvalitní a má ve svém středu moc šikovné hráče,“ popsal.

Jeden z našich nejlepších zápasů letos, libuje si Barinka

Právě obránce Komety, který byl původně na soupisce veden jako sedmý bek, duel asi definitivně rozhodl, když puk v polovině třetí třetiny parádní ranou příklepem napálil do šibenice. „Jsem rád, že to tam nám bekům padlo, obzvlášť že se trefil i Štenclík (Jan Štencel, pozn. aut.). Hraje pravidelně přesilovky, takže jsem za něj rád, a že to padlo tentokrát i mně, tak je to jenom plus,“ tvrdí. „Hráč přede mnou to jemně nadzvednul hokejkou,“ nepřeceňoval hodnotu své branky.

Pro Barinku to navíc nebyla první trefa v sezoně. Tu zaznamenal před několika koly na ledě Pardubic, a je tak momentálně nejlepším střelcem Brna z řad beků. Kdy naposledy dal v krátkém sledu dvě soutěžní trefy? „To budou vědět spíše novináři, já si statistiky nevedu,“ pousmál se.

„Po celých šedesát minut všichni dodržovali to, co měli, a všechno si sedlo tak, jak mělo.“

V samotném utkání se nebál ani přitvrdit muziku, několik se dostal do křížku s Jakubem Petružálkem, po vzájemném souboji na začátku třetí třetiny dokonce oba putovali na trestnou lavici. „Vyplynulo to ze hry, byly to jen malé žďuchance a za to bych ani nevylučoval. Někdy je to potřeba, aby se něco podobného udělalo a vyburcoval se mančaft,“ vysvětloval muž, který dříve hájil barvy Vítkovic či Sparty.

A své si prožil i v předbrankovém prostoru, kde tradičně zejména v oslabení schytal několik tvrdých puků z hokejek protihráčů. „Po vítězství to určitě nebolí, uvidíme, jak to bude ale vypadat další den (úsměv),“ uzavřel své povídání. Kometa se díky výhře posunula v tabulce na 5. místo a v neděli ji čeká cesta do Vítkovic, to Litvínov spadl z čela tabulky na druhé místo a o návrat zpět bude usilovat v následujícím klání v Liberci.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz