Baráž byla hlavně o nervech, přiznává Šik. Sní o debutu mezi elitou

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Otakar Šik se v létě připravoval převážně v litoměřické Dukle, několik tréninků však strávil i s karlovarským áčkem, kde si v loňské sezoně připsal debut mezi seniory. Nyní nastupuje v juniorce Energie, kde patří jako forvard se zkušenostmi s dospělým hokejem k oporám mužstva.

Plekanec Chance liga

„Normálně jsem a trénuju v Litoměřicích, odkud mám střídavé starty do juniorky, kde budu hrát, když nebudu nastupovat v první lize,“ objasňuje Otakar Šik celou situaci. V seniorském týmu pro mládežnické reprezentanty strávil také letní měsíce drilu a suché přípravy. „Měl jsem letní přípravu v Litoměřicích, potom jsem měl měsíc volno, kdy jsem chodil trénovat sám,“ přibližuje.

Ve středu poprvé naskočil i za Stadion, ale jinak hrál v karlovarské juniorce, kde by měl plnit roli lídra. „Cítím se v zápasech dobře. Jak jsem hrál v Litoměřicích za dospělé, juniorka je pomalejší, tak mi chvilku trvalo, než jsem si zvykl,“ vysvětluje adaptaci na nižší level. „Trenér říká, že by hra měla stát na mně, ale já si to nepřipouštím, jsem normální člen týmu jako všichni ostatní,“ říká.

Karlovy Vary strávily jeden rok v první lize, během této sezony stihly otestovat několik mladíků. Mezi nimi byl i osmnáctiletý forvard, jenž o pevné místo v kádru musí ještě zabojovat. „Na trénincích áčka jsem byl asi dva týdny v červnu. Dostal jsem informace, že bych měl dostat šanci, když se mi bude dařit,“ prozrazuje rodák z lázeňského města. „Nastoupit v extralize za Energii by byl splněný sen. Vždycky jsem o tom snil,“ přiznává nadějný útočník.

Otakar Šik v minulém ročníku okusil základní část i vyřazovací boje první ligy, ze kterých potom lehce nakoukl i do extraligové baráže. „V základní části to bylo v klidu, play off a baráž už byly o nervech. V báráži už jde o všechno, protože všichni chtějí hrát extraligu,“ uvědomuje si mladý talent.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Energie to nakonec dokázala – po jednoleté odmlce se zase vrátila do nejvyšší soutěže na úkor jihlavské Dukly. „Měli jsme velkou motivaci, abychom pro Karlovy Vary znovu získali extraligu. Věděli jsme, že pro to uděláme všechno, a nakonec se nám to i povedlo,“ vzpomíná s úsměvem.

Na vrchol sezony si reprezentant schoval i premiérový gól mezi dospělými. „Určitě zůstane v mé mysli napořád. Byl to neuvěřitelný a nepředstavitelný pocit,“ vybavuje si po několika měsících. „Kluci nahodili puk, který soupeřův bek odpálil. Já jsem si kotouč sebral a nějak do něj plácnul, naštěstí to spadlo do brány,“ líčí.

Jako člen reprezentace do devatenácti let by mohl pomýšlet také na prosincový turnaj World Junior A Challenge v Kanadě. „Určitě bych se tam chtěl dostat, ale o svých šancích bych mluvit nechtěl,“ uvádí a uvědomuje si výhody seniorského hokeje. „Určitě jsou pro mě lepší senioři, protože je to rychlejší a silově úplně někde jinde,“ uzavírá Otakar Šik.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz