Balážův gól a Bednářova nula. Sedmnáctka sahá v Piešťanech po zlatu!

Foto: Laco Duračka

(PIEŠŤANY, od našeho zpravodaje) Česká reprezentace do 17 let má na turnaji pěti zemí v Piešťanech nejblíž k celkovému prvenství. Ve třetím zápase porazila Němce po zodpovědném taktickém výkonu – i když „jen“ fotbalovým výsledkem 1:0.

Nový fanshop

„Po prvním vítězství jsme trochu nezvládli včerejší utkání a bylo strašně důležité, aby se hráči nastartovali na tu vlnu. Chceme se vyvarovat toho, aby naše výkony byly jako noc a den. Abychom na jednu stranu byli schopni porazit Ameriku a druhý den uhrát jen bod se Slovenskem. Myslím, že dneska kluci předvedli zase velmi dobrý výkon,“ říká asistent trenéra Radim Skuhrovec.

Oba týmy hrály třetí zápas ve třech dnech, podle toho to i na ledě vypadalo. Nehrál se žádný bláznivý hokej. Němci byli výrazně aktivnější v první třetině, pak ale Češi převzali oteže do svých rukou. Když jejich tlak vrcholil, od modré čáry prostřelil všechno Ondřej Baláž.

A víc nebylo nutné.

Národní tým si ho uhrál vynikajícím výkonem z defenzivy, Němce potom prakticky nepustil do hry. Druhým gólem by se uklidnil, šancí na to měl několik, ale nakonec ho ani nepotřeboval – brankář Jan Bednář totiž vychytal své první čisté konto v národním dresu.

Foto: Laco Duračka

„Kluci jsou šikovní na kotouči, ale pokud tam nejsou důrazné souboje, zblokované střely, tlak do brány a vůle za vítězstvím, tak se těžko vyhrává. Dneska kluci tu vůli určitě měli. Byť to skončilo hubenou výhrou 1:0. Pro nás jako trenéry byl strašně důležitý herní projev našich kluků, jak k tomu přistoupili. A přistoupili k tomu velmi dobře,“ chválí Skuhrovec.

Hra českého týmu odpovídala tomu, jak těžké dva duely měl v nohách. „Únava samozřejmě na hráče přichází, není se čemu divit. Ale oba týmy do toho šly nastejno. Myslím, že kdo hokeji trochu rozumí, tomu se ten hokej musel z obou stran líbit,“ hodnotí český asistent navzdory výsledku.

A slova chvály má i k soupeři. „Hrál velmi dobře. O tom vypovídá i to, že za sebou měl dvě výhry,“ kvituje. Hlavně první útok Tima Stützleho s Lukasem Reichlem, synovcem Roberta Reichla, budí v Piešťanech respekt – proti Čechům si ale od druhé třetiny neškrtnul.

Záznam utkání

„Každé vítězství na mezinárodní scéně má svoji cenu. I tady na turnaji je vidět, že se hokej hodně srovnává. I týmy, které dříve do špičky nepatřily, hrají výborný hokej. Byť je to Německo, Slovensko, nebo Švýcarsko,“ dodává Skuhrovec.

Výhra posunula český tým do čela průběžné tabulky, kde určitě zůstane i po volné sobotě. A v neděli mu bude stačit jakékoli vítězství nad Švýcarskem, aby skončil první. Tak do toho!

ČESKO – NĚMECKO 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 36. Baláž (Malát, Bláha).
Vyloučení: 2:2.
Bez využití.
Střely na branku: 15:21 (3:9, 8:4, 4:8).
Nejlepší hráči: Jan Bednář – Tim Stützle.
Česko: Bednář – Vacík, Baláž, Bláha, Svach, Naar, Hampl, Talafa – Myšák, Konečný, Cikhart – Chlubna, Gut, Malát – Simon, Rouha, Malý – Koláček, T. Handl, Kaplan – Janda. Trenéři: Beran, Procházka a Skuhrovec.
Německo: Lunemann – Szuber, Menner, Schwaiger, Tuchel, Geuss, Pilu, Glötzl, Geibel – Reichel, Stützle, Elias – Herrman, Volek, Diebolder – Borzecki, Petersen, Danzer – Bartuli, Miller, Zbraranski. Trenér: Schädler.

USA – ŠVÝCARSKO 6:2 (1:2, 2:0, 3:0)

Foto: Laco Duračka

Tabulka po třetím dni

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Česko 3 2 0 1 0 7:6 7
2. Německo 3 2 0 0 1 10:7 6
3. USA 2 1 0 0 1 8:5 3
4. Slovensko 2 0 1 0 1 9:10 2
5. Švýcarsko 2 0 0 0 2 3:9 0

Další program turnaje v Piešťanech

Sobota 18. srpna:
14:00 Slovensko – Švýcarsko
17:30 Německo – USA

Neděle 19. srpna:
11:00 Česko – Švýcarsko
14:30 Slovensko – USA

Foto: Laco Duračka

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz