Bál se o práci, Oceláře ale dovedl do finále. Pojďme si to užít, velí Hrubec

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Oceláři ve své extraligové historii posedmé absolvovali rozhodující sedmé utkání, počtvrté jej dokázali zvládnout. Hráči s drakem na prsou se po jasné výhře 5:1 nad Plzní podruhé v řadě probojovali do finále, v boji o Masarykův pohár tak vyzvou Liberec. Mezi hlavní postavy třineckého vítězství patřil brankář Šimon Hrubec, který se ale chvíli o svou práci bál.

HokejkaSHOPvanoce

Jaký byl rozhodující duel semifinále?
Bylo to ohromně těžké, hlavně psychicky. My si řekli, že na ledě necháme úplně všechno, byl to poslední zápas pro jednoho v téhle sérii. Do utkání jsme vlétli a stoprocentně si šli za vítězstvím. Bylo to vidět hlavně v první třetině, bylo skvělé, co jsme tam předvedli. Šli jsme po nich, stříleli z každé pozice, byly tam dorážky. Možná škoda, že jsme takhle nehráli v prvních dvou domácích zápasech, ušetřili bychom síly. To by ale bylo rouhání. Jsem rád, že jsme to zvládli, byť na sedm zápasů.

A celá série?
Série byla úžasná. Musím smeknout před plzeňskými hráči, hráli skvělý hokej. Já si to užil a věřím, že i oni. Samozřejmě se smutným koncem. Hokej byl skvělý, my si to užili. Vyhrát ale může jenom jeden. Do sedmého zápasu jsem šel s tím, že i my třeba můžeme prohrát.

Co říkáte na výkon Vladimíra Draveckého?
To je něco neuvěřitelného. Nevím, co k tomu říct. Je to unikát. V tuhle chvíli je nejužitečnější hráč celé sezony. Hrát na dvou postech, to je něco neskutečného. Jsem jenom rád, že mu trenéři nedali zkusit moji výstroj, protože bych možná neměl práci.

V jednu chvíli si zahrál i na brankáře.
Úplně upřímně jsem si myslel, že to byl gól, že jsem byl překonaný. Já se pak bavil s Vojtou Němcem a ten říkal, že to asi šlo od tyčky. Pak tam někdo přes mně skočil a já si říkal, že si to tam hodil sám. Vykoukl jsem a puk byl vedle tyčky. Zažehnali jsme to. Pak měli ještě střelu, tam se ale prokázalo, jak jsme skvěle hráli týmově. Blokovali jsme střely, to bylo něco neuvěřitelného. I v té situaci, kdy už se to lámalo, že nájezd dobře dopadl, a někdo skvěle vyblokoval a vyhodili jsme to. Kluci padali do střel, asi mají víc zákroků, než já.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Jak byste zhodnotil hru Plzně?
Měli tři individuality. Honza Kovář, Milan Gulaš, to jsou hráči par excelence. Musím smeknout i před Dominikem Frodlem, za mě to je nováček sezony. To, co předváděl po celý ročník, ještě i v play off nás trápil. Kolikrát jsme měli situace do prázdné branky a on to chytil. Jen tihle tři to ale nehrají, mají i další skvělé kluky. Klobouk dolů před tím, jak sérii odehráli.

Ve finále jdete na Liberec, co od něj očekáváte?
Ať chceme nebo ne, Liberec je favorit. Oni musí. Začínáme u nich, možná by to mohla být pro nás výhoda. Sami jsme se přesvědčili, jak ošemetné je začínat doma. Museli jsme vyhrát dva domácí zápasy, paradoxně jsme je prohráli. Situace nebyla nic moc. Pak se nám povedl husarský kousek, kdy jsme otočili sérii po prvních dvou prohraných domácích duelech. To asi vypovídá o týmovém charakteru.

V šatně mám skvělou partu, nikdo s nikým nemá spory, nikdo se nevyvyšuje. Nikdo neřve, když někdo udělá chybu nebo vyhodí puk. Je tam potřebná chemie. Teď to musíme převést do finále, na které se hodně těším. Povedlo se nám tam dostat podruhé v řadě, což už je nějaká známka kvality. Pojďme se na to připravit a užít si to.

V šatně máme parádní partu, září Šimon Hrubec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz