Baby Jágr a kdo dál? Tohle je TOP 5 posil Liberce

Největším úlovkem libereckého klubu během letní pauzy je bezpochyby útočník Michael Frolík. Bílí Tygři nicméně přivedli také další zajímavá jména, o koho se jedná?

Jakub Neužil (G, 27 let)

Minulá sezona: Sparta, Litvínov a Sokolov (21 zápasů)

Brankářská dvojka v podobě Jaroslava Pavelky pláchla do Prostějova, pod Ještěd tedy dorazil Neužil. Ten si během své kariéry udělal velice slušné jméno v první lize, o patro výš na výraznější šanci zatím čeká. Za Petrem Kváčou to ale bude mít hodně těžké.

Uvis Janis Balinskis (O, 26 let)

Minulá sezona: Litvínov (42 zápasů, 9+14)

Údajně dlouho čekal na nabídku ze zahraničí, nakonec však zůstal v extralize. Balinskis je klasickým ofenzivním bekem: dozadu to občas sice trochu drhne, směrem dopředu ale zvládne být velmi kreativní. Ve 26 letech už se navíc čtyřikrát zúčastnil mistrovství světa.

Michal Bulíř (Ú, 31 let)

Minulá sezona: Plzeň (58 zápasů, 29+31)

Nový liberecký kapitán. Dá se očekávat, že společně s Frolíkem bude Bulíř patřit mezi zásadní postavy Bílých Tygrů. Rok vzájemného odloučení v Plzni mu prospěl: do města piva si odskočil pro individuálně nejlepší sezonu v kariéře. Napodobí svá čísla v domácím prostředí?

Oscar Flynn (Ú, 23 let)

Minulá sezona: Mladá Boleslav a Zlín (62 zápasů, 12+8)

Rychlost a šikovné ruce – to jsou Flynnova hlavní poznávací znamení. Před rokem zažil v extralize průlomovou sezonu, loni se však trápil a dočasně se stěhoval do Zlína, aby se pak zase vrátil do Mladé Boleslavi. V Liberci bude mít drobný forvard příležitost naplno rozvinout svůj potenciál.

Michael Frolík (Ú, 34 let)

Minulá sezona: Lausanne, SUI (23 zápasů, 7+7)

Jeden z největších přestupů před novým ročníkem. Frolík má v nohách třináct sezon v NHL, za Atlantikem o něj už však nebyl zájem. Po krátké štaci v Lausanne tak kolem něj kroužilo mateřské Kladno, „Baby Jágr“ si ovšem plácl s Bílými Tygr. S odchodem Davida Krejčího může být největší osobností ligy.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz