AZet začal přípravu i se Sikorou a Drtilem. Posily přijdou z Olomouce a Vítkovic

Ilustrační foto z loňské přípravy. | Foto: hc-havirov.cz

Havířov se od pondělí připravuje na novou sezonu WSM Ligy. Kádr AZetu posílili Tomáš Drtil s Markem Sikorou, pokračuje také Petr Kanko. Před začátkem ročníku by měly dorazit další posily – hokejisté, kteří se nevejdou do kádrů Olomouce a Vítkovic.

Nový fanshop

Trenéru Martinu Janečkovi se podle očekávání na startu přípravy hlásil i havířovský odchovanec Marek Sikora, který z rodinných důvodů skončil v Přerově. Třicetiletý centr má za sebou povedený ročník – v 55 zápasech dal šestnáct gólů a přidal osmnáct asistencí (více zde).

Další akvizicí Slezanů je Tomáš Drtil. O šestadvacetiletého obránce měl Havířov zájem už před ročníkem 2016/2017, nakonec ale zůstal v druholigovém Šumperku. V jeho barvách získal ve 35 zápasech základní části skvělých 38 bodů (17+21).

„Z Olomouce a Vítkovic k nám přijdou nejen hráči na zkoušku, ale před sezonou i zkušení hráči."

Havířov se dále dohodl na prodloužení smlouvy s bojovníkem Petrem Kankem. Minulou sezonu začal ve Frýdku-Místku, poté se přesunul do AZetu výměnou za Antonína Pechance. Ve 34 zápasech v Havířově posbíral 31 bodů.

Na zkoušku přicházejí útočníci Lukáš Peterka (jun. Mladé Boleslavi), Vlastimil Malina (jun. Vítkovice) a opora druholigové Poruby Dominik Kafka.

Z loňského týmu na prvním tréninku chyběli brankář Dušan Šafránek, zkušený obránce Daniel Seman nebo útočníci David Dvořáček, Michal Hlinka a Marek Kalus. Zda je jejich angažmá u konce, klub zatím neoznámil.

„Oslovili jsme kondičního trenéra Liberce Aleše Pařeze a cestou studia a konzultací jsme společně s Alešem vytvořili celoroční přípravu mimo led přímo pro náš tým."

Asistentem trenéra Janečka byl jmenován bývalý havířovský funkcionář Vojtěch Csabi. Klub hodlá spolupracovat s extraligovými kluby z Vítkovic (vzhledem k odchodu Poruby do polské extraligy ve větší míře než loni) a Olomouce. „Z těchto týmů k nám přijdou nejen hokejisté na zkoušku, ale před sezonou i zkušení hráči," řekl manažer Patrik Rimmel v rozhovoru pro klubové stránky.

Havířov chce vsadit na model letní přípravy, který praktikují například v Liberci. Tréninky mají být kratší, ale o to intenzivnější. „Nechtěl jsem ale něco kopírovat, a tak jsem společně s naším novým kondičním trenérem na sílu Radimem Peterkou šel až tak daleko, že jsme přímo oslovili kondičního trenéra Liberce Aleše Pařeze a cestou studia a konzultací jsme společně s Alešem vytvořili celoroční přípravu mimo led přímo pro náš tým," uvedl v rozhovoru pro hc-havirov.cz hlavní trenér AZetu Martin Janeček.

V jakém složení začal Havířov přípravu?

Brankáři: Jiří Matoušek, Kamil Šimeček, Marek Laco (individuální příprava)

Obránci: Jiří Krisl, Marcel Petran, Tomáš Drtil, Jakub Dudek, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, David Bahounek

Útočníci: Marek Haas, Marek Sikora, Jan Maruna, Petr Kanko, Jakub Kotala, Lukáš Bednář, Radek Pořízek, Lukáš Peterka, Vlastimil Malina, Dominik Kafka

Jiří Krisl a Marek Sikora jsou opět spoluhráči.

Jiří Krisl a Marek Sikora jsou opět spoluhráči. | Foto: Jiří Miklas, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz