Arizona? Jsem nadšený, hlásí po draftu Jeník. Měl by zůstat v Liberci

Patřil k předním českým juniorům, kteří měli oprávněné ambice na úspěch v draftu NHL. Jan Jeník zazářil při loňském Memoriálu Ivana Hlinky, posléze držel kvalitní formu, ačkoli ho v sezoně potkalo několik zdravotních potíží. Liberecký útočník uspěl, ve třetím kole připadl Arizoně. "Jsem nadšený. Měl jsem velkou radost, že to takhle dopadlo," hlásí ze zámoří.

Jágr Chance liga

Po akci v Dallasu si ještě musí počkat na návrat domů. Šikovný střelec totiž ihned zamířil na kemp nováčků Arizony. Jeník poznává nové prostředí, trenéry i další mladé hokejisty, kteří by se jednou rádi prosadili do elitní sestavy Coyotes. "Před startem draftu jsem absolvoval přes 25 pohovorů, nešlo moc poznat, kdo by třeba mohl mít větší zájem. Bylo to nečitelné," připomíná.

Během výběru v Dallasu tušil, že na řadu přijde nejdřív ve druhém kole. "Když se přiblížil začátek třetího, byl jsem už trochu napnutý. Jakmile Coyotes řekli moje jméno, všechno ze mě spadlo," líčí s úlevou. Jeník posléze absolvoval stejné kolečko jako ostatní junioři. "Pozdravil jsem se s lidmi z klubu a mluvil s generálním manažerem, pak následovaly rozhovory s novináři a focení pro potřeby NHL," přibližuje.

Jakmile splnil veškeré povinnosti, navštívil v hale American Airlines Center loži vedení Arizony. "Byl jsme tam s rodiči a sestrou, všichni jsme si to moc užili. Poznal jsem další kluky, které klub draftoval. Teď jsme společně na kempu nováčků," hlásí. Po jeho skončení odletí domů, v červenci na Jeníka čeká nejen příprava v Liberci, ale také účast na akci reprezentační dvacítky.

Draft potvrdil, že šikovný útočník je na správné cestě. Jeník udělal další krok k NHL, zájem Kojotů může ovlivnit jeho další budoucnost. Ovšem u účastníka jarního šampionátu osmnáctek se předpokládá, že by mělo zůstat všechno při starém. "Honza má platnou smlouvu v Liberci a o jiných variantách neuvažuje," říká agent Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, jež hráče zastupuje.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jeník už v uplynulém ročníku nakoukl do Tipsport extraligy, za Bílé Tygry sehrál šest utkání. Odchovanec hokeje v Nymburce má pod Ještědem ideální podmínky k všeobecnému rozvoji. "V Liberci s hráči pracují výborně, svědčí o tom příklady jiných kluků, kteří podepsali do NHL. Nebo prošli draftem," doplňuje Sivek. Situaci by mohlo změnit jen dodatečné přání Arizony. "Coyotes počítají s tím, že Honza zůstane doma. Nemá důvod odcházet. Samozřejmě neznáme další vývoj, ovšem teď změna není aktuální," uzavírá hráčův zástupce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz