Antoníčkovy cíle? Ostrý zápas za osmnáctku a extraliga v Pardubicích, hlásí

Foto: Archiv Petra Antoníčka

1. června 2018, 11:58

Petr Komárek

V roce 2016 vylétl z rodného prostějovského hnízda. Tehdy patnáctiletý Petr Antoníček nabral směr Pardubice. Vytyčil si přitom jasné cíle – udržet se v jejich kádru a pořádně přičichnout k dorostenecké extralize. Obojí se mu splnilo, příval dobrých zpráv tím ale ještě neskončil.

Nový fanshop

Vlastně pokračuje pořád, útočníkovi totiž chodí pozvánky na reprezentační kempy a na východě Čech naskočil i do přípravy s extraligovým A-týmem. V mimosezonním intermezzu se snaží co nejlépe pečovat o své tělo. Bez úprav se tak neobejde ani jeho každodenní jídelníček.

Co se Petr Antoníček snaží jíst především, je strava bohatá na bílkoviny. „Potřebuji svalovou hmotu, bez ní to jde u hokejisty těžko,“ vysvětluje s tím, že přes sezonu se to, co si v přípravě „vypěstoval“, snaží udržovat. Co už naopak na talíři mívá jen zřídkakdy, jsou nezdravé pokrmy. Nad nimi „zhřeší“ jen při dlouhodobějším volnu. „Až na pár výjimek mi chutná v podstatě všechno,“ prozradil na sebe.

Svůj pardubický příběh píše dva roky. Do města perníku se do extraligy mladšího a staršího dorostu vydal z Prostějova, kde hokejově vyrostl. Když do nového působiště přicházel, ani ve snu by jej nenapadlo, že by se někdy mohl zúčastnit reprezentačního kempu některé z mládežnických kategorií. Sny se ale plní, což je právě i případ rodáka z Hané.

Prvnímu kempu musel dát sbohem, do dalších mohl s chutí skočit

„Pozvánka mi přišla hned v prvním roce, co jsem v Pardubicích působil,“ podivoval se. Podivování se to však bylo radostné. Kemp národního týmu do 16 let se navíc konal v Antoníčkově domovském Prostějově. „Strašně moc jsem se těšil,“ nezastíral.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jenže pocity příjemného vzrušení před novou výzvou záhy vystřídal smutek. „Bohužel jsem onemocněl, takže jsem se kempu nemohl zúčastnit. Moc mě to mrzelo,“ posteskl si Antoníček. Protože ale pochází z kraje úrodných polí, kde jsou zemědělci zvyklí dřít od rána do večera, ve svém úsilí a pracovitosti v Pardubicích nepolevil. A ejhle, v uplynulé sezoně se na reprezentační kemp, tentokrát výběru U17, podíval hned třikrát.

„Obléknout reprezentační dres je skvělý pocit, i když jsme na kempech hráli jen přípravné zápasy,“ pochvaluje si sedmnáctiletý centr či levé křídlo. V nejbližší době plánuje prorazit i do reprezentační osmnáctky, za kterou by si rád zahrál opravdová mezistátní utkání. Nejen ta přípravná.

Hrát s Rolinkem a spol. je nádhera, rodina stojí za mnou

Hlavní meta, které hodlá Petr Antoníček dosáhnout, má však jinou podobu. V pardubickém Dynamu usiluje o to, aby dostal prostor v ostrém soutěžním střetnutí A-mužstva, účastníka Tipsport extraligy. Postupné krůčky pro to dělá. Loni chodil s výběrem trenéra Holaně na tréninky, během letošní olympijské pauzy zasáhl do přípravného zápasu proti Mladé Boleslavi. „Být na ledě s hráči, jako jsou Tomáš Rolinek, Petr Sýkora, Petr Čáslava, Tomáš Mojžíš a další, je nádherné,“ rozplýval se, jak velký zážitek mu souhra se zkušenými borci přinesla. Po jejich boku v současné době trénuje i v letní přípravě.

Foto: Martin Kurfiřt, hcmotor.cz

Domů do Prostějova jezdí Antoníček v sezoně prakticky každou sobou po skončení svého zápasu. V nedělí večer se pak zase vrací zpět do Pardubic. Občas ale město perníku neopustí vůbec. „Jednou se mi stalo, že jsem doma nebyl bezmála měsíc,“ spočítal si. Nepřítomnost doma pro něj na druhou stranu neznamená, že by vůbec neviděl své nejbližší. „S tátou jsem v kontaktu každý den, jezdí se dívat na všechny moje zápasy. Stejně jako babičky, děda, sestra. Všichni z rodiny mě hodně podporují, za což jim moc děkuji,“ vzkázal a zdůraznil otcovu zásluhu, jelikož pro něj dělá doslova „první poslední“.

Nastoupit za Prostějov ve WSM Lize? Nebráním se tomu

Delšího volna si logicky může užívat po skončení sezony. Do doby, než mu odstartuje letní příprava. „Potom máme na delší oddech ještě tři týdny před tím, než jdeme na led. Červenec tak pravidelně trávím s rodinou na dovolené,“ poznamenal Antoníček.

Když se letos v létě vrátí zpět k ledové ploše, nemusí se zdráhat ani možnosti, že by si po delší odmlce zahrál znovu za Prostějov. Nabízí se to, prvoligoví Jestřábi s Pardubicemi spolupracují. „Řekl bych, že ta spolupráce je skvělá. Už jsme se trochu bavili, že když bude ze strany Prostějova zájem a bude se mi dařit, mohl bych si WSM Ligu v jeho dresu vyzkoušet,“ uvedl útočník Petr Antoníček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz