Ani si nepamatuju poslední výhru za tři body, směje se Růžička

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Chomutov čekal na tříbodovou výhru 49 dní a dočkal se ve 30. kole Tipsport extraligy, když porazil 4:2 tabulkového souseda z Jihlavy. Piráti půjdou do druhé reprezentační přestávky sezony s důležitým vítězstvím v zádech, ke kterému přispěl brankou ve druhé části Vladimír Růžička mladší.

Plekanec Chance liga

Piráti za tři body naposledy vyhráli 22. října proti Pardubicím, které přetlačili na vlastním ledě 3:2. Tentokrát si vyšlápli na Duklu, kterou i díky dvěma přesilovkovým trefám zdolali 4:2. „Radost je veliká, ani už si nepamatuju, kdy jsme vyhráli naposledy za tři body,“ uvedl Vladimír Růžička.

„Bylo to pro nás hodně důležité utkání. Ubojovali jsme ho. Takhle budeme muset hrát až do konce, protože už nemáme na co čekat,“ pokračoval. „Byli jsme pod dekou. Doufám, že proti Jihlavě jsme si ukázali, že hokej hrát umíme a budeme pokračovat. Musíme pořád bojovat,“ věděl osmadvacetiletý útočník.

Chomutovští ve vyrovnané bitvě s Jihlavou vstřelili tři góly díky dobře zacloněnému výhledu brankáře Larse Voldena, jenž si připsal devatenáct zákroků s úspěšností 86,36 procent. „Když se nedaří, tak se nedá hrát na krásu a góly do prázdné. Musíme házet puky na bránu, aby tam něco spadlo,“ řekl syn hlavního kouče Pirátů.

Svěřenci Vladimíra Růžičky staršího ve 28. minutě ubránili dvojnásobné oslabení, které trvalo přibližně půl minuty, a sami si pomohli dvěma góly v početní výhodě. „Bojovnost, dobrý výkon dozadu, tlak do brány a využité přesilovky. To proti Jihlavě rozhodlo,“ popsal pražský rodák, který odehrál osmnáct minut, druhý nejvyšší čas mezi útočníky.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava

České soutěže od pondělí čeká druhá reprezentační přestávka v sezoně, jelikož se národní tým zúčastní turnaje Channel One Cup 2017. „My se na repre pauzu těšíme, protože si odpočineme a potrénujeme, určitě nám to může pomoct,“ přiznal centr druhé formace.

Před 30. kolem extraligy dělil dvanácté Piráty a třináctou Jihlavu jediný bod. Na posledním místě byla se 32 body Verva. Aktuálně se Chomutovští i Litvínov posunuli nahoru a Dukla opět klesla na dno. „S Jihlavou jsme byli snad o bod, takže to bylo těžké utkání hlavně po psychické stránce. Jít do přestávky s tím, že jsme poslední, by nebylo nic moc. I tak to ale není veselé,“ uzavřel Vladimír Růžička mladší.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz