Ani 42 střel Tygrům nestačilo. Podržel nás Šimon Hrubec, ví střelec Růžička

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Bylo to zvláštní utkání. Bílí Tygři byli v souboji s Oceláři aktivnějším celkem, to ale k úspěchu nevedlo. Hosté pečlivě potrestali každou chybu liberecké defenzivy a nakonec si odvezli tři body a jistou výhru 4:0. „Nevím, jestli výsledek úplně odpovídá výkonům obou týmů, ale to už je teď stejně jedno. Tři body má Třinec," smutnil po utkání Roman Will.

Nový fanshop

Třinečtí ukončili bez okolků pět zápasů trvající sérii Severočechů, při níž neztratili ani bod a výrazně se přiblížili příčkám bojujícím o play off. „Bylo to těžké utkání, podržel nás Šimon Hrubec, chytal výborně. Proměnili jsme některé své šance a to rozhodlo. Hlavně ve druhé třetině se to na nás valilo, Liberec hraje hodně aktivně. Velmi rychle obrací hru. Šimon nás při tlaku soupeře hrozně podržel a dokonce jsme vstřelili v této části gól," komentoval duel Martin Růžička. Ten dvěma góly pomohl výrazně Ocelářům k výhře 4:0.

Výhra v Liberci je velmi cenná, hlásí Martin Růžička

„Jsem spokojený s první třetinou. Byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Věděli jsme, v jaké formě jsou. Pomohli jsme si přesilovkou a vedli jsme. Ve druhé třetině jsme se dostali pod velký tlak, Liberec měl spoustu šancí a podržel nás Šimon Hrubec. Měli jsme snad jen pět střel proti pětadvaceti. Ve třetí třetině už jsme hráli víc na kotouči a dovedli zápas ke třem bodům,“ vysekl poklonu brankáři Hrubcovi asistent trenéra Marek Zadina.

Zato kouč domácích Filip Pešán měl důvodů k radosti pramálo. „Byli jsme týmem, který soupeři nestačil v bruslení a soubojích. Na naší straně se objevily zbytečné ztráty na modré čáře a fauly. Všechny tyto věci zápas jednoznačně rozhodly. Třinec zvítězil naprosto zaslouženě,“ řekl po utkání.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec

Za pravdu mu dal i brankář Bílých Tygrů Roman Will. „Třinec je nesmírně kvalitní tým, navíc evidentně přijeli velmi dobře připravení. Byl to dobrý hokej z obou stran, ale vyhráli zkrátka Oceláři. Nevím, jestli výsledek úplně odpovídá výkonům obou týmů, ale to už je teď stejně jedno. Jejich výhoda je, že tým nestojí na individualitách, mají skvělý celý kádr. Jádrem je řada zkušených hráčů, kteří o sobě moc dobře vědí. Skvěle si rozdávají puk v pásmu, vyrážejí dopředu. Největší roli v jejich případě hrají zkušenosti."

Bílí Tygři se kvůli prohře propadli na desáté místo tabulky, stále však ztrácejí na šestou pozici pouze dva body. Třinec je bez jakékoliv změny třetí s 84 vybojovanými body.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz