Americká fraška na MS: oficiálně stovky diváků, ale kde jsou?!

Foto: hokej.cz

(MADISON, od našeho zpravodaje) Mistrovství světa žen do 18 let v americkém Wisconsinu vrcholí. Malá aréna Boba Sutera v Middletonu i menší z hal v univerzitním kampusu v Madisonu LaBahn Arena nabízí skvělé zázemí. Když se však podíváte na oficiální statistiky návštěvnosti a prořídlé tribuny, je počínání amerických organizátorů spíše komedií.

Českou skupinu B hostila malebná Capitol Ice Arena, o jejímž smutném příběhu jsme psali ve zvláštním článku, a kde podporovaly výběry Česka, Slovenska, Švýcarska a Německa zejména rodinní příslušníci a známí.

Každé utkání tak sledovaly desítky fanoušků. Oficiální čísla? Na Česko proti Slovensku 233 diváků, na Švýcary dokonce 503 a proti Němcům 307.

Ať počítáte, jak počítáte, čísla nevychází. Ani nemůžou. Když ale realitě posunete desetinnou čárku doprava, už je to lepší! To se však týká také téměř dvakrát větší LaBahn arény v Madisonu, kde se tribuny slušně plní jen při zápasech Američanek.

Foto: hokej.cz

Na kanadské čtvrtfinále proti Slovensku oficiálně zavítalo 1 433 diváků. Na následný duel Česka proti Švédsku prý dokonce o patnáct více. Obě čísla by odpovídala realitě, kdyby IIHF spočítala všechny diváky, vynásobila je počtem prodaných hot dogů, litry vypitého piva a na závěr přidala nulu.

Kdyby svůj zvláštní koeficient oficiálně aplikovala na nedělní semifinále Američanek proti Švédsku, podle papírů by diváci museli sedět asi i na mantinelech a s takovým návalem by nejspíš mělo problém také sousedící Kohl Center pro téměř 17 tisíc diváků.

České hokejistky si ovšem šampionát ve Wisconsinu užily naplno, a přestože nezacinkala vysněná medaile, nasály atmosféru velkého ženského hokeje.

Foto: hokej.cz

Ve volném dni je kanadská trenérka áčka Carla MacLeodová protáhla zázemím Winsconsin University, kde mimochodem patří mezi legendy místních Wisconsin Badgers.

Kdo ví, třeba se sem některé české juniorky v dalších letech vrátí na soutěžní utkání v rámci univerzitních soutěží.

Pro český ženský hokej by to byla skvělá zpráva.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz