Američan Jones v extralize končí, z Plzně se stěhuje do Wolfsburgu

Foto: grizzlys.de

Hokejisty Plzně po dvou sezonách opouští americký obránce Nicholas Jones, který odchází do německého Wolfsburgu. Oba kluby to uvedly na svých webových stránkách.

HokejkaTV

Když Plzeň v první květnový den oznámila změny v kádru, nad dvěma hráči visel otazník. Šlo o Jaroslava Kracíka a Nicka Jonese. Zatímco v případě útočníka došlo k prodloužení smlouvy, obránce se na západě Čech loučí.

„Lví měrou se podílel na zisku dvou bronzových medailí v Tipsport extralize a semifinálové účasti v loňské sezoně Ligy mistrů.“

„Nickovi patří velký dík za jeho působení v Plzni, při němž se lví měrou podílel na zisku dvou bronzových medailí v Tipsport extralize a semifinálové účasti v loňské sezoně Ligy mistrů,“ uvedli zástupci plzeňského klubu.

Osmadvacetiletý Jones během svého působení u indiánů nasbíral v základní části 25 bodů za 12 branek a 13 nahrávek v 93 zápasech, v play off pak vyšel ve 24 utkáních gólově naprázdno, ale blýskl se 11 asistencemi.

Teď po norské a české nejvyšší soutěži vyzkouší také německou. Hrát bude za Wolfsburg, se kterým podepsal roční smlouvu. Hokejista s číslem pět na zádech se k týmu připojí v červenci při začátku přípravy na ledě.

„Jde o všestranného beka, kterého můžete poslat na led v jakékoliv situaci. Díky dvouleté zkušenosti ve spičkovém klubu jako Plzeň pro něj nebude přechod do DEL problém,“ řekl sportovní ředitel Karl-Heinz Fliegauf.

Příchody do HC Škoda Plzeň

Luboš Rob (Vsetín)
Jaroslav Pavelka (Hradec Králové)
Vojtěch Budík (Pardubice)
Bohumil Jank (Chomutov)
Roman Vlach (Karlovy Vary)
Radek Mužík (Lulea)
Roman Přikryl (Saint John)
Tomáš Mertl (Kunlun)

Odchody z HC Škoda Plzeň

Ondřej Kratěna (konec kariéry)
Václav Nedorost (konec kariéry)
Jan Kovář (neznámo)
David Stach (Kladno)
Dmitrij Milčakov (neznámo)
Conor Allen (neznámo)
David Kvasnička (Vítkovice)
Denis Kindl (Pardubice)
Jakub Kindl (neznámo)
Miroslav Preisinger (neznámo)
Nicholas Jones (Wolfsburg)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz