AHL, nebo ECHL? Vše se bude odvíjet podle kempu, říká Škarek

Foto: Markéta Křížová

Jáááákub Škarek! znělo zase na Horáckém zimním stadionu. Talentovaný gólman se vrátil do Jihlavy – teď už jako součást reprezentace – a ve čtvrtek odchytal modelové utkání.

HokejkaTV

„Na hecování samozřejmě došlo, takové zápasy se nehrají každý den. Proti Jihlavě jsem hrál snad poprvé," přiznává Škarek, který chytal za áčko Dukly už od patnácti let a pomohl jí mimo jiné k postupu do extraligy.

Teď už je Jihlava zase v Chance lize. Proti reprezentaci však předvedla parádní výkon a ukázala, že bude opět patřit k hlavním adeptům na postup.

„Abych byl upřímný, tak mě příjemně překvapili. Na to, že v tom druhém zápase nehrály jejich první lajny... Ale mladí kluci hráli výborně, i jejich nové posily," povídá Škarek o tréninkových utkáních, v nichž Dukla prohrála těsně 1:3 a pak 1:2.

„Dukle přeji do sezony hodně štěstí." 

„Určitě nám to neudělali lehké. Vítězství se nerodilo snadno. Klobouk dolů před nimi. Možná mají nahráno víc zápasů než my, nebo nevím, jak to mají, ale fakt hráli celý zápas výborně," dodává devatenáctiletý gólman.

„Bylo to zajímavé zpestření a taková tečka za tím soustředím. Dukle pak přeji hodně štěstí do sezony," vzkazuje Škarek.

Foto: Markéta Křížová

Týdenní kemp si užil. „Pro mě to bylo první soustředění se seniorským nároďákem. Za pozvánku jsem byl strašně rád," děkuje.

„A ještě k tomu to bylo zrovna tady v Jihlavě, takže jsem mohl být doma a vidět lidi, které přes rok normálně nevidím," usmívá se. „Uvítal jsem, že jsem měl možnost se tady připravovat: ať už s trenérem brankářů nebo s gólmany, které dobře znám. A samozřejmě s kluky, kteří patří mezi špičku extraligy. Anebo první ligy jako Lukáš Anděl. Jsem strašně rád, že jsem tu mohl být. Kdyby v budoucnu znovu přišla pozvánka, tak kdybych mohl, pojedu."

„Díky tomu, že byl kemp v Jihlavě, jsem mohl být doma a vidět lidi, které přes rok normálně nevidím."

Co čeká Škarka teď? „V sobotu jsem dorazil z Finska a od neděle jsem byl v Jihlavě. Ještě se tady budu asi týden připravovat a pak poletím na kemp do Ameriky. Tam se uvidí, jak to dopadne a co mi řeknou. Protože sám ještě nevím, kde budu hrát," líčí Škarek, jenž má smlouvu s New York Islanders a příští sezonu stráví na farmě.

Ale na jaké: v AHL, nebo nižší ECHL? „To vše se bude odvíjet podle toho kempu. Jsme tam čtyři gólmani na dvě místa na farmě, takže tam určitě proběhne nějaký boj," je si vědomý nemalé konkurence.

Jmenovitě budou jeho konkurenty Christopher Gibson, Jared Coreau a Linus Söderström. Pro hlavní tým pak Islanders počítají s veterány Semjonem Varlamovem a Thomasem Greissem. „Na mě je, abych přijel co nejlíp připravený a udělal maximum pro to, abych se porval o místo," hlásí pracovitý gólman.

„Udělám maximum pro to, abych udělal dobrý výsledek a to místo urval."

„Je dobré, že můžu vidět, jak se připravují hokejisté z NHL. Jsem za tu zkušenost rád, že na mě můžou střílet hráči jako Matt Barzal a podobně," těší se na kemp. „Udělám maximum pro to, abych udělal dobrý výsledek a to místo urval."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz